Демінери, розробники жіночої військової форми, ті, хто створюють унікальні вишиванки та готую часникову пасту — що їх обʼєднує?
Усі вони — ветерани-підприємці.
І сьогодні у рамках VI Міжнародного ветеранського форуму «Україна. Захисники. Майбутнє» на закритій локації вони мали змогу показати свої проєкти та продукцію і розповісти про себе.
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/327ebdde-490b-4483-979a-1782bac2278c.png)
Ці ветерани – це представники тих майже 400 ветеранських бізнесів, що отримали фінансову підтримку за час діяльності Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
“Повернувшись до цивільного життя, я прагнув, щоб ця земля була безпечною для мене, моїх дітей та внуків”, — говорить один із учасників, ветеран Віталій Кучеренко, займається гуманітарним розмінуванням територій. Він навчає демінерів та є засновником ТОВ “ГК ГРУП”.
А ветеран Тарас Якобчук, який створює професійні кухні для рестораторів: від дизайну до закупівлі інвентарю і разом із дружиною Валентиною працює під брендом “TopRest”, каже про свій бізнес:
“У нас сімейна компанія. До нас приходять як в сім’ю, як до друзів”.
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/f3505f77-0479-06c5-1bf3-fe932fa99792.png)
Своєю чергою, присутня на заході, ветеранка Катерина Приймак спільно з посестрами одягає у форму українських військовослужбовиць. Під брендом by VTRNK вони створюють однострої, адаптовані під потреби жінок. Катерина говорить: “У нас не просто цех, а цех, який активно допомагає фронту”.
Ще один унікальний ветеранський бізнес розвиває Антон Бростовський. Він спроєктував дитячий розважальний інтерактивно-пізнавальний парк “Земля драконів”. А його родина допомагає у втіленні ідеї в життя. Сам Антон коментує: “Усе — для дітей. Зокрема, аби військові могли привести своїх синів і доньок до унікального парку”.
Ветеран Марко Мельник знайомив відвідувачів зі своїм видавництвом та зокрема 5 книгами, які він видав за підтримки УВФ. Марко є засновником одного із перших в Україні ветеранських видавництв — markobook. Сам він каже, що забезпечує військових зокрема, інтелектуальним підґрунтям.
“Все, що об’єднує наші книжки — це переможний український світогляд”, — коментує ветеран.
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/0f06b631-f812-1455-2e25-9dfc38f120fb.png)
Ветеран Тарас Лелюх розвиває високотехнологічне підприємництво у агросфері. Він заснував агробізнес ТОВ “Деметра Агро-Груп”. У своїй роботі покладається на побратимів. Каже:
і бою, ми продовжуємо це робити й у бізнесі. Надійні побратими стали надійними партнерами”.“Довіряючи один одному на пол
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/ec8203ab-f892-3782-190f-dff0a7c8de47.png)
Також сьогодні ро свої бізнеси розповідали:
- Богдана Сидоренко, ветеранка. Разом із сестрою Ренатою заснувала підприємство з пошиття одягу для ЗСУ, уніформи для підприємств.
- Володимир Скосогоренко, ветеран. Переробляє часник у пасту. Розвиває бренд “Часничок”.
- Сергій Пирогов, ветеран. Працює з братом Віталієм під брендом “Active Season”. Виготовляє товари, які покращують побут військових на лінії фронту.
- Володимир Довган, ветеран. Разом з дружиною Оксаною заснував авторську гончарню “DOVGAN-ART”.
- Олександр Ткачук, ветеран. Заснував бренд “Вишиваночка”, шиє одяг в етностилі, фліски та військову форму.
- Андрій Сарвіра, ветеран. Відкрив ресторан і пивоварню “First Wave”.
- Дмитро Мартиненко, ветеран. Заснував мережу патріотичних кав’ярень “Тихе місце”.
Сьогодні на Форумі ветерани заявили про себе та про власну справу. Бізнес для них – це один зі способів повернутись після війни. Те, що підтримує ветерана, його родину. Український ветеранський фонд Мінветеранів готовий в цьому допомагати.
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/5692400d-b693-b35c-2440-b36738f9d712.png)
За 2023 рік УВФ провів вже три конкурсні програми #Варто, переможці якої отримували від 500 тис. до 3 мільйонів грн. Актуальні конкурсні програми можна переглянути за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/#2023
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/0d9f29d6-e371-0c71-c9a4-27dc6038e9b8.png)
Онлайн-трансляцію Форуму переглядайте тут: https://www.youtube.com/live/12aLvP2WB4A?feature=share
Нагадаємо, що у вівторок, 22 серпня, у Києві відбувся VI Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє”, організований Міністерством у справах ветеранів України, Українським ветеранським фондом, співорганізатор — Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Повернись Живим”.
Організатори Міжнародного ветеранського форуму висловлюють подяку партнерам: Програмі розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки в Україні, Представництву МОМ в Україні (МОМ в Україні), ІСАР Єднання.
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/2f53f0a9-eb32-c2c9-763c-7038def24e23.png)
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/e427e242-28dc-ad25-92e2-4f56fd113f3f.png)
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/554e6c6d-79af-e5b6-fd88-e7c3751865df.png)
![](https://mcusercontent.com/c23b8efd8e9fefea02909498a/images/f0e579b1-54ca-8e42-91fc-51d59ac37a12.png)