“Мені самому довелося виїхати з рідного міста, яке обстрілюють росіяни. Поруч з моїм будинком вже тричі вибухали ракети. Коли приїхали на Одещину, мав проблеми з поселенням. Першої ночі після переїзду шукали прихисток у селах. Там багато будинків відпочинку, але не було можливості просто переночувати. Багато з них закриті. Тому довелося їхати в Одесу”, — каже Олександр.
Зупинився із родиною у селі Кароліно-Бугаз. Там знайшли приміщення, яке раніше складалося з трьох окремих квартир, проте зараз їх об’єднали в один великий простір. Вирішили облаштувати шелтер.
“Зараз у нашому населеному пункті 300 переселенців. В ОТГ було заборонено ходити до моря і на пляж. Тому зараз це не курортне місце, а радше для тимчасового проживання. У нашому шелтері в кімнатах зможе розміщуватися до 6 людей одночасно. Усі зручності, як того вимагають санітарні норми: санвузли, велика й простора кухня”, — розповідає ветеран.
За словами Олександра, коли Уряд заявив, що українці мають подбати про енергоефективність своїх осель, йому спало на думку обладнати будівлю електрогенерувальними приладами.
“У шелтері на вікна встановимо жалюзі, українського виробництва, які можуть генерувати із сонячного світла електроенергію. Так забезпечимо освітлення в кімнатах. А якщо під’єднати батарею, можна акумулювати енергію, якої вистачить на камін для опалення приміщення”, — каже підприємець.
До початку війни Олександр Рубан десять років був приватним підприємцем. До того був єгерем, працював у заповідниках. У 2014 році у квітні пішов добровольцем до спецбатальйону особливого призначення “Дніпро 1”. Згодом перейшов до Збройних Сил України, де служив ще два роки. Виконував бойові завдання у зоні АТО в районі Попасної, Бахмуту.
Раді, що такі проєкти, як шелтер для переселенців у селі Кароліно-Бугаз, з підтримкою держави можуть розвиватися!