min_vet_min
Часті питання

ЧАСТІ ПИТАННЯ

Український ветеранський фонд не надає грантів. Фонд надає фінансову підтримку ветеранам та членам їх сімей для реалізації проектів.

Така допомога дає змогу ветеранам та їхнім рідним розпочати, відновити або ж масштабувати власну справу.

Як визначає Порядок використання коштів бюджетною установою “Український ветеранський фонд” у період дії воєнного стану, затверджений Наказом Міністерства у справах ветеранів України 31 березня 2022 року № 63, фінансову підтримку від Українського ветеранського фонду можуть отримати ветерани та члени їхніх сімей.

Кошти призначені для створення належних умов для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності, відшкодування витрат для створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, зокрема таких, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні. 

Розмір фінансової підтримки залежить від умов конкурсних програм, за якими вона надається. Детально про конкурсні програми з фінансування проєктів ветеранського бізнесу #Варто розповідаємо тут – https://veteranfund.com.ua/contests/

Водночас граничний розмір одноразового відшкодування витрат за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин становить 20 тисяч гривень. За цією програмою кошти перераховуються на зазначений у відповідній заяві рахунок заявника після проведення перевірки поданих документів. Виплати проводяться почергово, залежно від часу подання заяви та при наявності у Фонду відповідних коштів.

Зверніть увагу, фінансування від Українського ветеранського фонду можуть отримати лише ті ветерани та члени їхніх сімей, які є самозайнятими особами:
  • фізичними особами – підприємцями першої, другої та третьої групи платників єдиного податку; 
  • особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність. 
Оскільки отримана допомога надається самозайнятим особам, вона оподатковується відповідно до умов тієї системи оподаткування, на якій перебуває підприємець.

При нарахуванні (виплаті) фізичній особі-підприємцю (ФОП) доходу, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у джерела виплати, якщо ФОП надано копію документу, який підтверджує її державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ПКУ).

Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України, доходом для фізичної особи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (річного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), а також у матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.292.

До доходу не включаються пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодувань, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Так, якщо ви фізична особа-підприємець або комерційна юридична особа, ви маєте сплачувати податки відповідно до своєї системи оподаткування.

Ні, фінансова підтримка БФ і БО не передбачена. Відповідно до підпункту 5 пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 256, право на отримання фінансової підтримки мають громадські об’єднання із статусом юридичної особи, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації.
Відповідно до пункту 2 статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання», громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

У зв’язку з цим право на отримання фінансової підтримки від Фонду мають неприбуткові організації, зареєстровані у формі громадських організацій чи громадських спілок.

Банківські реквізити:

Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ

Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY