Український ветеранський фонд
державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Державний провайдер сервісу реінтеграції ветеранів до продуктивного цивільного життя.
ВІЗІЯ
“Ми ті, хто повертає ветеранам їхній вклад у захист України з доданою вартістю.”
Ця візія відображає прагнення Фонду не лише віддячити ветеранам за їх службу, але й забезпечити їм додаткові можливості та ресурси для успішної реінтеграції в цивільне життя.
МІСІЯ
Агрегатор можливостей реінтеграції ветеранів: Фонд діє як центральний вузол, що збирає та надає ветеранам інформацію про всі доступні можливості для їх реінтеграції в суспільство.
Головний експерт на шляху ветерана до продуктивного цивільного життя: Фонд виступає як ключовий консультант та підтримка для ветеранів у їхньому переході від військового до цивільного життя, надаючи експертні поради та ресурси.
Адвокати інтересів українських ветеранів: Фонд активно виступає на захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством.
Промоутери бренду ветерана: Фонд працює над формуванням та підтримкою позитивного іміджу ветеранів, підкреслюючи їх внесок у суспільство та сприяючи їх соціальній інтеграції.
НАШІ ЦІННОСТІ
1. Ефективний результат
Ми досягаємо максимального результату з залученням оптимального ресурсу, а також з вчасним проявом гнучкості та креативності за можливих змінних в зовнішніх обставинах.
Наші результати – це наслідок цілеспрямованої професійної діяльності, що передбачає своєчасність, актуальність та суспільну користь. Головним показником результату діяльності є затребуваність основних продуктів Фонду та їх оцінка з боку бенефіціарів. Результат завжди має зони росту та покращення, тому важливо це помічати, аналізувати та не зупинятися у процесі вдосконалення.
2. Відповідальність
Це повне усвідомлення власних зобов’язань, своєї ролі у команді та внеску у загальний результат діяльності Фонду. Відповідальність проявляється у словах, діях і взаємодіях. Ми не толеруємо перекладання власної відповідальності на інших колег або присутність розмитості кордонів відповідальності.
Відповідальністю є ретельне виконання поставлених задач в зазначені строки та з визначеною якістю. Розсудливий підхід та свідоме ставлення до роботи проявляється у тому, що в разі неможливості справитися з поставленою задачею, ми це визнаємо та звертаємось по підтримку до колег та керівництва. Ми готові сприймати здорову критику в інтересах виконання завдань Фонду.
3. Віра в те, що робимо
Наша впевненість в місії фонду – це рушій мотивації та професійної діяльності команди Фонду, яка полягає в прагненні досягти ефективного результату прозорим шляхом.
Наша робота – це вагомий внесок в розвиток та розбудову суспільства, яка на своїй меті має безкорисливе впровадження позитивних змін.
Ми усвідомлюємо важливість якісного надання підтримки та допомоги ветеранам. Ми розуміємо очікувань від Фонду, його суспільну цінність. Щире прагнення та максимальна віддача кожного члена команди на шляху до реалізації поставленої мети є запорукою результату.
4. Саморозвиток
Ми ставимо перед собою великі та амбітні цілі та повністю усвідомлюємо кредит довіри, що нам надано та очікування, які на нас покладаються і з повною відповідальністю їх приймаємо. Амбітність мети вимагає спроможності проявляти наполегливість в виконанні задач, гнучкість до зовнішніх обставин та здатність видозмінювати форму своєї роботи в залежності від сукупності можливостей та загроз.
5. Партнерство
Ми команда професіоналів, яких об’єднує спільна мета. Наші взаємини побудовані на чесній, відкритій, щирій комунікації та взаємоповазі, дотриманні зобов’язань та домовленостей, взаємопідтримці. Для нас першочерговими є партнерські взаємини, як у середині команди, так і з зовнішніми стейкхолдерами та здатність знаходити компроміси в інтересах спільної справи.
6. Прозорість
Ми команда професіоналів, яких об’єднує спільна мета. Наші взаємини побудовані на чесній, відкритій, щирій комунікації та взаємоповазі, дотриманні зобов’язань та домовленостей, взаємопідтримці. Для нас першочерговими є партнерські взаємини, як у середині команди, так і з зовнішніми стейкхолдерами та здатність знаходити компроміси в інтересах спільної справи.
ІСТОРІЯ ФОНДУ
Український ветеранський фонд є бюджетною установою, яка належить до сфери управління Міністерства у справах ветеранів України.
Фонд створений наказом Міністерства у справах ветеранів від 22 липня 2021 р. No 164 “Про утворення бюджетної установи “Український ветеранський фонд” на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. No 720 “Про утворення бюджетної установи “Український ветеранський фонд”.
Фонд є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства та в установах банків, печатку, штампи, бланки зі своїм найменуванням.
Фонд є неприбутковою установою. У своїй діяльності керується Конституцією і законами України, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства у справах ветеранів, а також Положенням про Український ветеранський фонд. Дата державної реєстрації Фонду – 02.02.2022. Першим Виконавчим директором стала Наталія Калмикова. З вересня 2023 виконуючою обов’язки Виконавчого директора Українського ветеранського фонду стала Перша заступниця Руслана Величко-Трифонюк.
КЕРІВНИЦТВО ФОНДУ
Юлія Кіріллова
Виконуюча обов’язки виконавчого директора
У її підпорядкуванні:
Заступники Виконавчого директора
Відділ фінансування, бухгалтерського обліку та звітності
Юридичний відділ
Відділ управління персоналом
Адміністративний сектор
Провідний фахівець з внутрішнього аудиту
Провідний фахівець з питань запобігання та виявлення корупції
Каріна Дорошенко
Заступниця Виконавчого директора з комунікаційних питань
У її підпорядкуванні:
Відділ з комунікацій
Відділ інформаційно-комп’ютерного забезпечення та цифровізації:
Відділ навчально – аналітичної роботи
Програмний відділ
Ніна Роговець
Заступниця Виконавчого директора з проектної діяльності
У її підпорядкуванні:
Проєктний відділ
Сектор з питань фінансування проєктів
Сектор по роботі з експертами
Сектор організаційного розвитку та міжнародних і регіональних зв’язків
КЛЮЧОВІ ДОСЯГНЕННЯ ФОНДУ
Надали фінансування ветеранському підприємництву на понад 427 мільйонів гривень на конкурсних програмах ВАРТО.
По програмі відшкодування витрат здійснили виплат на суму більше 11,4 мільйони гривень.
Підтримали 508 ветеранських підприємств за два роки діяльності.
Запустили Гарячу лінію кризової підтримки з єдиним номером 0 800 33 20 29. За час роботи лінії фахівці-психологи опрацювали 37145 дзвінків.
Гаряча лінія підтримки входить до всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської “Ти як?’’.
У жовтні 2023 року Гаряча лінія кризової підтримки 0 800 33 20 29 отримала нагороду від MTEC.Rebuild як “Краща програма психологічної реабілітації для військових та цивільних”.
У січні 2023 року запустили юридичні консультації. Отримати безкоштовну юридичну підтримку можуть ветерани, їхні родини, члени сімей загиблих після заповнення заявки на сайті. За період з січня по листопад 2023 року надано понад 1265 індивідуальних юридичних консультацій.
У травні 2023 року Український ветеранський фонд спільно з УКУ запустив онлайн-курс для ветеранів “Повернення з війни: розум, тіло, соціум”.
У партнерстві з Американським університетом у Києві Український ветеранський фонд запустив можливість у 2023 році для ветеранів та їхніх родин пройти практично безкоштовну* (за 1% вартості курсу) освітню програму за освітнім рівнем бакалавр чи магістр на базі університету. Передбачалось 15 стипендій для ветеранів і їхніх родин, зокрема вдів чи дітей полеглих захисників і захисниць України.
У квітні 2023 у співпраці з Дія. Бізнес Український ветеранський фонд запустив розділ – Ветеранський бізнес, де зібрані усі необхідні матеріали і підказки для відкриття і розвитку ветеранського бізнесу.
У рамках проєкту “Літай” військових у реабілітаційних відділеннях навчатимуть керувати FPV-дронами. Навчання пройшли 30 ветеранів.
У червні 2023 року – короткострокова навчальна програма в США (College of William & Mary, Centre for Military Transition) для українських ветеранів і співробітників Українського ветеранського фонду (три стипендії),
Безкоштовні онлайн-курси англійської мови для 60 ветеранів у співпраці з організацією “People of Ukraine”
Налагоджена співпраця з Open World, в якій Український ветеранський фонд може номінувати кандидатів на програму.
У серпні 2022 року проведено 16 загальнонаціональне соціологічне дослідження спільно з соціологічною групою Рейтинг “Образ ветеранів в українському суспільстві”. Результати дослідження, опубліковані у 116 виданнях, показали настрої населення та ставлення до ветеранів, і лягли в основу подальших досліджень, зокрема в аналітичний звіт “Портрет ветерана російсько-української війни 2014-2022 рр.”. Дослідження портрету ветеранів російсько-української війни здійснив Український ветеранський фонд Міністерства в справах ветеранів України в липні-серпні 2022 року, у співпраці з соціологічною групою “Рейтинг” та Texty.org.ua.
У січні 2023 року Український ветеранський фонд спільно з Соціологічною групою “Рейтинг” вдруге провів Двадцяте загальнонаціональне опитування: образ ветеранів в українському суспільстві 14-16 січня.
У лютому 2023 року Український ветеранський фонд провів друге анонімне онлайн-опитування серед ветеранів та діючих військовослужбовців “Портрет ветерана. Блок “Потреби ветеранів”
У квітні 2023 року презентували комплексне дослідження “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Основою для нього стало всеукраїнське опитування Українського ветеранського фонду та Незалежної антикорупційної комісії — НАКО — NAKO спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”, щоб дослідити питання дискримінації різних соціальних груп у Збройних Силах України “Питання дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ” (27-29 березня 2023).
У травні 2023 року Український ветеранський фонд опублікував дослідження “Потреби ветеранів”. Це перше комплексне дослідження потреб і запитів ветеранів та діючих військових, проведене в Україні з 2014 року.
1 серпня 2023 року Український ветеранський фонд спільно з Work.UA i Lobby X презентував перше дослідження “Потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні”. Дослідження, проведене у червні-липні 2023 року, показало запити роботодавців та очікування і потреби ветеранів при влаштуванні на роботу.
У вересні 2023 року Український ветеранський фонд спільно із Соціологічною групою “Рейтинг” презентував результати всеукраїнського опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”, проведеного 5-7 вересня.
20 листопада 2023 року Український ветеранський фонд презентував результати чергового онлайн-опитування “Портрет ветерана”.
22 серпня 2022 року до Дня Незалежності України Український ветеранський фонд став співорганізатором V Міжнародного ветерансько-волонтерського форуму “Там, де ми, там Україна. Захисники. Перекличка” за участю Президента України Володимира Зеленського.
22 серпня 2023 року Український ветеранський фонд спільно з Міністерством у справах ветеранів співорганізував VI Міжнародний ветеранський форум «Україна. Захисники. Майбутнє». Відкрив форум Президент України Володимир Зеленський. У своєму відеозверненні він зазначив, що цьогоріч держава заснувала нову українську політику – політику Героїв.
Серпень 2022 – запущено інформаційну кампанію “Я — ветеран”. У всіх регіонах України розміщено борди та сітілайти з фотографіями молодих чоловіків та жінок, які захищають країну, починаючи з 2014 року, а зараз знову повернулися на війну. Загалом фотографії з меседжем «Так, я – ветеран і знову захищаю» було розміщено на 253 рекламних площах.
Серпень 2022 – прем’єра пісні «Воля», авторства нацгвардійця Олега Бондара, який виконав її у дуеті з Олегом Скрипкою. Кліп на пісню “Воля” було поширено в українському інформаційному просторі, де вона досягла понад 30 000 переглядів та була в ротації в радіоефірах України.
Позивний Україна
Український ветеранський фонд у співпраці з художником Нікітою Тітовим створив проєкт “Позивний Україна”. Охоплення користувачів понад 3 мільйони користувачів.
За мотивами сюжетів до Дня Збройних сил України стартувала інформаційна кампанія у київському метрополітені. На інформаційних площинах (метробордах) зображено людей різних професій, які стали на захист України «Ким би ви не були у цивільному житті, ми поруч, аби підтримати». 6 грудня 2022 року у День Збройних сил України відбувся пресбрифінг в київському метрополітені на станції Золоті Ворота. Було презентовано соціальну рекламу створену з малюнків українського графічного художника Нікіти Тітова та серію малюнків на підтримку захисників і захисниць вихованців Київської Малої академії наук з меседжем “Підтримуємо тих, хто захищає нас”
Радіопроект “Ветеранобізнес”
У березні 2023 року запустили інформаційний радіопроект “Ветеранобізнес” на Армія FM. Уже вийшло 35 передач “Ветеранобізнес”, у якій ветерани-підприємці діляться своїми історіями успіху та бізнес-кейсами.
Ветерани різні. Перемога одна
У квітні 2023 року запустили інформаційну кампанію на підсилення поваги до ветеранів. Під гаслом “Ветерани різні. Перемога одна” за підтримки НАКО – Незалежної антикорупційної комісії було розміщено борди і сітілайти в семи містах України. Фотографії для реклами розробив ветеран, захисник “Азовсталі” Дмитро Козацький. Також в рамках кампанії було створено відеоролик соціальної реклами з повагою до тих, хто робить Україну сильнішою.
Вперті люди
У квітні 2023 року Український ветеранський фонд у партнерстві з бізнес-компанією Uklon запустив спецпроект про ветеранів на кріслах колісних “Вперті люди” в рамках запуску класу таксі “Інклюзивний” з повагою до тих, хто пересувається у кріслах колісних.
Карта ветеранських бізнесів
У жовтні 2023 року у партнерстві з LUN та Uklon команда Українського ветеранського фонду запустила карту ветеранських бізнесів. На інтерактивній мапі можна знайти різні товари і послуги, які надають ветеранські підприємства в різних регіонах України.
Шлях ветерана. Ми поруч
У грудні 2023 року запустили інформаційну кампанію “Шлях ветерана. Ми поруч”. У 9 містах України (Київ, Львів, Одеса, Харків, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Вінниця, Миколаїв) були розміщені рекламні площини сітілайтів і бордів. Метою інформаційної кампанії стало зміцнення громадянської відповідальності на шляху підтримки ветерана в системі переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Кількість контактів склала – 4 284 000 на добу. Загальне охоплення склало понад 128 мільйонів контактів за місяць.
У 2022 році рамках співпраці з Razom for Ukraine залучили 120 000 доларів на підтримку ветеранського бізнесу в рамках конкурсних програм
У 2023 році в рамках проведення благодійного заходу “Герої підтримують героїв” у Вашингтоні, США вдалось залучити більше 800 000 гривень за підтримки Українського дому (22 178 доларів)