Експерти Українського ветеранського фонду

Експерти ВАРТО

Олександр Чумак

Засновник, президент та керівник проєктів ГО “Асоціація приватних роботодавців”.

Підприємець з 1996 року та займається громадською діяльністю у цій сфері майже 12 років.

У пана Олександра — десятирічний досвід ефективного управління проєктами. З 2015 року він ґрунтовно вивчав досвід інших країн у сфері підприємництва та сприяння місцевого економічного розвитку. Додатково аналізував досвід ветеранського бізнесу у США, сприяння повернення переселенців та біженців і розвиток їх самозайнятості у Боснії і Герцеговині.

Зі слів пана Олександра, цей досвід він використав при реалізації подібних проєктів в Україні, які розробляв та якими керує наразі.

“Впевнений, що попередній досвід реалізації проєктів, а також теоретичні та практичні знання у сфері захисту та розвитку підприємництва допоможуть мені зробити особистий внесок у розбудову Українського ветеранського фонду, реалізацію його програм на високому рівні та розвиток ветеранського бізнесу в Україні”, — каже Олександр Чумак.

Сергій Сагун

Директор електронного майданчика SmartTender (закупівлі Прозорро, аукціони Прозорро.Продажі) і сервісу електронного документообігу Signy.

У пана Сергія 24 роки професійного досвіду, з них 17 – на управлінських ролях із розвитку та розширення бізнесу, ефективного управління проєктами. Він має досвід розбудови бізнесу з нуля, працював як у секторі виробництва, так і в технологічному ринку ІТ сервісів.

У 2019 році завершив навчання в Києво-Могилянській бізнес-школі.

“Переконаний, що український ветеранський бізнес є і буде не лише суттєвим вкладом в економічне відновлення України, а і надзвичайно важливою складовою здорового суспільства. У команді експертів буду щасливим застосувати свої знання та досвід для сприяння розвитку та ефективності бізнесу українських військовослужбовців”, — ділиться планами Сергій Сагун

Марія Кот

Співзасновниця та керуюча партнерка в APT — українській агенції з інвестицій у людський капітал, викладачка в Бізнес-школі УКУ, консультантка, спікерка, тренерка та авторка курсів.

Досвід Марії в IT-галузі налічує вже понад 11 років, з яких 7 років вона займає керівні посади у сфері рекрутингу та менеджменту, питаннях розвитку бізнесу та операційного управління.

Викладачка UCU Business school, тренерка з дисциплін та навчальних програм по HRM, people management та лідерства. Розробляє та є активною учасницею програм, спрямованих на розвиток талантів молоді та жіночого лідерства.

“Участь у експертній раді є моєю можливістю не тільки вшанувати пам'ять ветеранів та ветеранок, а й посприяти підтримці і розвитку ветеранських ініціатив та проєктів, які можуть зробити нашу державу більш стійкою до поточних викликів та сприяти економічному відновленню країни після війни… Я радію тому, що Український ветеранський фонд якраз і є тією платформою, що залучає компетентних та кваліфікованих експертів з різноманітним досвідом та експертизою із різних галузей і об’єднує їх під одним гаслом: піклування, підтримка та розвиток ветеранських можливостей. Для мене важливо зробити свій внесок у стабільність та розвиток країни і в розвиток ветеранського руху, долучившись до експертної ради програми #Варто, оскільки я обізнана зі специфікою побудови та розширення бізнесу в Україні, розумію проблематику та потреби бізнесу в наш час…”, — ділиться пані Марія.

Експерти ВАРТО+ГО

Віта Думанська

Віта Думанська – лідерка Руху ЧЕСНО, кандидатка економічних наук, тренерка.

Віта має понад 10 років досвіду у сфері управління проєктами, координації національних моніторингових та адвокаційних кампаній. Загальний бюджет реалізованих проєктів — понад 2 000 000 доларів. 


Віта з 2019 року очолює "Рух ЧЕСНО". Раніше працювала керівницею департаменту прозорості та підзвітності “CentreUA" та менеджеркою проєктів в Київській школі економіки. 


Захистила кандидатську дисертацію у сфері демографії та соціальної політики. Стажувалась в Угорщині, Швеції, Туреччині, Норвегії та США, слухачка курсів Оксфордського університету. У 2022 році завершує навчання на програмі МВА в Києво-Могилянській бізнес-школі. 


"Я долучилась до команди експертів Українського ветеранського фонду, щоб допомогти запуститися амбітним та візійним проєктам", — каже Віта Думанська.

Лія Котяш

Лія Котяш — засновниця та директорка БФ  «Редут». 

Вона — проєктна менеджерка, консультантка зі стратегічного та операційного планування. З 2014 року і до сьогодні — координаторка проєктів для ветеранів:

  • Форум розвитку ветеранського бізнесу»

  • «Створи свій бізнес!» Школа для ветеранів АТО» 

  • Друковане видання "Як розпочати власну справу: пам’ятка для ветерана АТО” 

  • “II Форум розвитку ветеранського бізнесу"

  • Програма з підприємницької діяльності для ветеранів АТО/ООС від КШЕ 

  • та ще низки інших проєктів і подій

У 2020-2021 роках Лія оцінювала проєкти громадських організацій за підтримки Мінветеранів у відповідній комісії.

Лія говорить: «Вірю, що громадські організації дуже близько знайомі з проблемами ветеранів та членів їхніх родин, тому мають розуміння як вирішити їх через проєкти. За правильно спланованої проєктної діяльності вони можуть надати підтримку багатьом нашим військовим, які закінчили службу і тепер є ветеранами. Також їхнім дружинам та/або дітям, які потребують підтримки. Завдяки конкурсу ВАРТО+ГО від УВФ, підтримки для ветеранів стане більше. Сподіваюсь, подані проєкти будуть на достойному рівні. Рада, що можу долучитись до відбору кращих із них».

Анастасія Мазурок

Анастасія Мазурок — операційна директорка провідної антикорупційної громадської організації Transparency International Ukraine, що адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі, eHealth, E-Data.

Анастасія соціолог за фахом, має значний досвід планування, бюджетування проєктів і подальшого успішного менеджменту їхньої реалізації. Вміє забезпечувати сталість в умовах трансформації та розвиток в умовах невизначеності. Дотримується екологічних підходів в управлінні людьми.

Експертка досліджувала і вивчала соціально-політичні процеси, настрої суспільства. І вже 8 років працює в соціально-гуманітарній сфері. З них — шість в антикорупційній громадській організації. Спочатку як менеджерка моніторингу та оцінки, а зараз як операційна директорка.

Анастасія каже: "Вірю, що сильною країна є тоді, коли кожен її громадянин почувається реалізованим, сильним, щасливим і в безпеці. Я дуже розділяю ідею проєкту ВАРТО+ГО, оскільки вважаю, що сприяння реінтеграції ветеранів, їхніх сімей, людей, які постраждали найбільше внаслідок війни, така ж важлива частина щасливого майбутнього України, як військова боротьба за перемогу. Моя участь у цій програмі як експертки дозволить мені бодай трохи докластися до цієї важливої соціальної місії, використавши мій досвід і мої навички".

Експерти ВАРТО 2.0

Олексій Геращенко

Олексій Геращенко — економіст, підприємець, педагог і письменник. А ще він викладає авторські фінансові курси у Києво-Могилянській бізнес-школі, бізнес-консультант, популяризує економічні знання та економічну культуру.

Олексій – автор статей із практики управління фінансами, розробником онлайн-курсів «Економіка для всіх», «Підприємництво. Власна справа в Україні» і «Фінансовий менеджмент» на сайті Prometheus. А також написав чотири книжки:

  • підручник “Економіка XXI”
  • художню повість “Лише секунда”
  • дитячу пригодницьку економічну історію «Котономіка або Як коти економіку будували»
  • довідник для підприємців-початківців «Власний бізнес. Перший крок. Економіка».


  • Майже 200 тисяч людей зареєстровано на онлайн-курси Олексія з економіки і фінансів.

    Олексій Геращенко має величезний досвід і у веденні власного бізнесу, і в консультуванні інших бізнес-проєктів, і в реалізації бізнес-проєктів для компаній відомих компаній.

    Олексій вважає, що більшість ветеранів – це вмотивовані люди, чиї думки й душі палають реалізацією себе заради розвитку суспільства і країни. Говорить “Ветерани — сильні духом люди, сповнені енергією, справжні патріоти своєї країни. Часто буває, що силі й енергії потрібні дати дороговкази, напрямок докладання зусиль. Поєднання прагнень, вольових зусиль і системності призводить до успіхів у справі…”

    Руслан Краплич

    Руслан Краплич — громадський діяч, експерт із фандрейзингу та розвитку неприбуткових організацій, голова Ради директорів у Фундації імені князів-благодійників Острозьких.

    Громадську діяльність Руслан розпочав з участі у Революції на граніті. Згодом керував патріотичними молодіжними громадськими організаціями та благодійними фондами в різних регіонах України, створював та очолював інституції підтримки підприємництва та консалтингові компанії, а також громадські та благодійні організації та їхні мережі.

    З 2014 року, особливо після 24 лютого 2022 року, Руслан організовує систему включення в активне суспільне й економічне життя громад ветеранів російсько-української війни та вимушено переміщених осіб.

    Зараз Руслан активно волонтерить і нерідко виїжджає у район бойових дій.

    Як експерт працював за запрошеннями: Програми Партнерства Альянсу Каунтерпарт (USAID), Програми Розвитку та Інтеграції Криму ООН, Української Освітньої Програми Ринкових Реформ (USAID), Програми розвитку ООН, Програми “Партнерство за прозоре суспільство” (USAID), ISAR – Єднання, Форум Сюд (Швеція), Всесвітнього Банку, ОБСЄ, МОМ, Програм Європейської Комісії, IREX, IFES (CIDA), СІРЕ (заснований Американською торговою палатою і NED), Карітас України, Карітас СПЕС, ICNL (США), Балто-Чорноморський Альянс (Латвія), NDI, Фундація Фулбрайта (США), Данська Рада з питань біженців та Данська група з розмінування, МК Червоного Хреста (Швейцарія, Україна), Програма U-LEAD за підтримки GIZ ін.

    У 2009-2017 роках був членом Наглядової ради Інституту лідерства й управління Українського Католицького Університету, що консультує у питаннях фандрейзингу з 2003 р.

    Руслан є автором 20 книг, більшість з яких присвячені фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, бізнес-плануванню, адвокації, підготовки бізнес-тренерів тощо.

    Крім того, він член Наглядової ради порталу «Національна платформа Малого та Середнього Бізнесу».

    Руслан вважає: «Багатьом людям, які не брали участі у бойових діях, не зазнали збитків, спричинених руйнівною війною, дуже важко розуміти людей, які живуть реальністю, яка суттєво відрізняється від звичного світу мирного життя. Де ландшафти, звуки та запахи нагадують про невимовні переживання. Де по-особливому відчувається дружба та підтримка. Саме тому, до участі в суспільній реабілітації, якою є праця і творче підприємництво, можуть і мають бути залучені не тільки ветерани, але й члени їхніх родин і друзі. Це те, що може підтримати Український ветеранський фонд, який підсилює, не лише бізнес-проєкти, але і цінності. Тому, розглядаючи кожну пропозицію, кожен проєкт, ми, експерти, маємо не лише рахувати цифри бюджету та визначати точку беззбитковості, але слухати голос свого серця».

    Олександра Альхімович

    Олександра Альхімович є експерткою зі стратегічного розвитку, сертифікованою HR-фахівчинею, викладачкою українських та міжнародних бізнес-шкіл.

    Крім того, має досвід на перетині ІТ, освіти та державного управління. У бізнесі займала ключові посади в HR та менеджменті як керівниця, директорка та віцепрезидентка з управління талантами. Співпрацювала із Кабінетом Міністрів, обіймала посаду експертки зі стратегічного розвитку Офісу по залученню інвестицій.

    Олександра навчалась у Гарвардській бізнес-школі та має фахову сертифікацію з HR, assoc CIPD Королівського інституту з розвитку персоналу в Лондоні. Є академічною лідеркою програми MA in Human Resources and Organization Development в UCU Business School і викладає у Центрі лідерства УКУ, зокрема на програмі «Військове лідерство» для ЗСУ в рамках спільного проєкту з Благодійним фондом «Повернись Живим». Увійшла в ТОП 30 впливових жінок України, менторка соціальних проєктів із заохочення дівчат у STEM.

    Олександра говорить: “Перед нашою країною, окрім захисту суверенітету, стоять складні задачі – відновлення економіки, створення нових робочих місць, підтримка розвитку малого та середнього бізнесу, повернення військових у цивільне життя через програми перенавчання тощо. Саме такі конкурсні програми як ВАРТО 2.0 сприяють відновленню нашої країни та стають вагомою підтримкою у розвитку наповненого та якісного життя українських ветеранів. Отже, я бачу свій вклад і допомогу розвитку економіки України через проєкти та програми, в яких я зможу допомогти в ролі експерта, викладача, ментора, проєктного менеджера”.

    Сайт працює у тестовому режимі.

    Зауваження та пропозиції просимо надсилати на e-mail:

    Банківські реквізити:

    Український ветеранський фонд
    ЄДРПОУ 44565396
    МФО 820172
    UA388201720313231001301022947
    в Державна казначейська служба України м. Київ

    Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
    Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
    SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
    Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
    Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
    Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
    Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
    Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
    Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
    Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
    SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
    Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
    Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
    Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
    Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
    Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY