Перша заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко взяла участь в заході “Підтримка ветеранів: що має змінитися і яка роль ОГС у державній політиці у ветеранській сфері”.
Під час обговорення колега презентувала комплексне дослідження потреб ветеранів і діючих військових.
Думка ветеранів і суспільства загалом впливає на вироблення державної політики. Це передбачають демократичні принципи та стандарти незалежного врядування.
“Взаємодія з ветеранами як основними стейкхолдерами – це невіддільна частина формування державної політики для підвищення прозорості, ефективності, легітимного та конструктивного шляху для впливу на вироблення політики”, – наголосила Руслана Величко.
Вона також підкреслила, що Український ветеранський фонд вже не вперше робить дослідження (соціологічні опитування, фокус-групи, аналіз міжнародної практики тощо) з метою донесення оцінки послуг, які надають центральні органи виконавчої влади для ветеранів.
“Необхідно зосередитися не тільки на майбутньому, а й на теперішньому. Адже ветерани є вже, вони потребують якісних послуг і підтримки усіх громадян для свого якнайшвидшого відновлення в цивільному житті”, – резюмувала вона.
На заході, серед іншого, обговорили й зміни до законодавства, які б відповідали:
- потребам ветеранів
- забезпеченню економічної свободи ветеранів, їхнього навчання та соціальної підтримки
- формуванню ветеранської політики України тощо
Захід організовано у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).