“Такої кількості жінок-воїнок, які одночасно воюють на українському фронті — не має жодна країна. Жодна країна не має такого бойового досвіду жінок, які боронять свою державу” – наголосила Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
Виконавча директорка мала честь виступити під час спеціальної події Українського Жіночого Конгресу, присвяченої участі жінок у процесах відбудови України, а також досвіду українських жінок під час повномасштабної війни. Наталія Калмикова долучилася до панельної дискусії “Ключові виклики під час відбудови”, під час якої зосередились на ключових викликах, перед якими постане українське суспільство під час відбудови, а також на дієвій участі українок у подоланні цих викликів.
“70% близьких чи родичів колективу УВФ так, чи інакше залучені у війну або навіть загинули на фронті. І щодня ці люди (ред. – працівники фонду) не знають — чи отримають повідомлення з фронту, але вони продовжують працювати. Заради таких самих українців та майбутнього України”, – розповіла Наталія. “Мінімум 1,5 млн українців стануть учасниками бойових дій, але розглядаючи у комплексі з родинами — понад 5 млн осіб. Це 17% українців, які нині проживають в Україні. І ці масштаби необідно враховувати під час будь-яких дискусій, щодо майбутнього нашої держави.”
Український ветеранський фонд Мінветеранів створює можливості для ветеранок, ветеранів, членів родин, родин загиблих Захисників та Захисниць України. Вже. Не чекаючи. І ми пишаємось що Уряд України підтримав ініціативу міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної щодо необхідності створення можливостей для ветеранів та ветеранок ще під час війни.
З-поміж майже 300 підприємців, які отримали фінансову підтримку за рік роботи фонду – 100 з них це жінки. Це дружини, матері, це ветеранки. Це жінки, які пройшли через випробування і вже відбудовують країну, які зайняли місця своїх чоловіків і рідних, які пішли на фронт, та виконують їхню роботу. І нам вже треба братися до повернення ветеранів — чинних і майбутніх — до їхнього працевлаштування та інтеграції в цивільне, мирне життя. Нині вже роботодавці змінюють підходи та інтегрують ветеранів та ветеранок у свої організації: навчають колективи, як співпрацювати з ветеранами й ветеранками, готують для них плани кар’єрного розвитку тощо. Для нас буде викликом — як створити умови аби ветерани створювали свій бізнес. У США після Другої світової війни 50% ветеранів стали власниками бізнесу або директорами підприємств. І це може бути дороговказом й для нас — куди рухатися. І ми вже ідемо цим шляхом.” – додала виконавча директорка Українського Ветеранського Фонду Мінветеранів.
“Знаходити ресурси, знаходити людей які готові підключатися, об’єднуватися та робити ветеранів й ветеранок видимими й дякувати їм. Бо той внесок, який роблять щодня військові, ветерани — це неймовірне благо для нас усіх. Благо жити, виховувати дітей і планувати майбутнє” – резюмувала Наталія Калмикова.