Майстри Петриківського розпису їхали всю ніч — через всю Україну — аби вчасно прибути до Києва та взяти участь у VI Міжнародному ветеранському форумі.
Та не здогадувалися, що проводитимуть свою арттерапію — майстер-клас із петриківського розпису — навіть для американського ветерана.
А він — Джордж Чунінг перелетів океан, аби й досвідом ветеранським поділитися, і, як виявилося, вперше у житті малювати українські взори, вік яких сягає понад 200 років.
Майстрині громадської організації «Майстри петриківського розпису» провели арттерапію та під час майстер-класу продемонстрували — кожен з нас може не лише долучитися до історичного коріння українців, а й освоїти таку автентичну й красиву техніку.
Майстриня з Дніпропетровщини — Марина Губа — петриківським розписом займається понад 20 років. Викладає дітям і дорослим, а під час повномасштабної війни — разом із колегами виїздять навіть у госпіталі та проводять таку арттерапію із захисниками та захисницями України. Марина каже, арттерапія — це реалізація особистого потенціалу через мистецтво, поєднання українських традицій минулого і сьогодення, відновлення через творчість.
Американський ветеран, Джордж Чунінг, який долучився до ветеранського форуму на запрошення Українського ветеранського форуму поділився своїми враженнями від малювання: “Чудово, відчуваю розслаблення, бо сам процес розслабляє. Не знаю, чи намалюю так, що буду пишатися своїм витвором, але заберу його до США, аби показати своїм рідним та друзям” – додав Джордж Чунінг.
Довідково:
Петрикі́вський ро́зпис, або «петрикі́вка», — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Окремі речі з візерунками в спосіб петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає звичаї оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.