15 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України були внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
Цей Порядок, зокрема, визначає механізм використання коштів передбачених у державному бюджеті та категорії осіб, які мають право на отримання фінансової підтримки від Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.
Нижче вказуємо роз’яснення щодо нових змін та можливостей, які з’явилися внаслідок нещодавнього рішення Уряду.
З важливих змін, був розширений перелік категорій осіб, які мають право на отримання фінансової підтримки:
- відтепер, крім ветеранів війни та членів родин загиблих Захисників і Захисниць, взяти участь у конкурсних програмах, зможе другий з подружжя ветерана — дружина або чоловік.
Зокрема, право на отримання фінансової підтримки мають дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо їх проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення ïx фізичного та психічного здоров’я.
Також змінилися умови участі у конкурсних програмах для юридичних осіб. Був скорочений до 1 року термін реєстрації для юридичних осіб та громадських організацій. Тепер брати участь у конкурсних програмах мають право:
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі, хоча б одним із засновників (учасників, власників, війни акціонерів) яких є ветеран, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника та Захисниці України, а також дружина або чоловік ветерана у разі, якщо проекти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
- громадські об’єднання зі статусом юридичної особи, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації, до статутної діяльності яких належать питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.
Ці зміни дозволять значно збільшити кількість заявників на конкурсні програми Українського ветеранського фонду. Це означає ще більше підтриманих бізнесів та громадських організацій, які працюють на користь ветеранів, ветеранок, їх родин та України в цілому.