На Дніпропетровщині відбувся перший Регіональний ветеранський форум “Об’єднані гідністю заради майбутнього”.
29 вересня, у місті Кам’янське Дніпропетровської області Український ветеранський фонд і Мінветеранів зустрілись із ветеранами, громадськими об’єднаннями та місцевою владою Дніпропетровщини, щоб обговорити шляхи втілення ветеранської політики на місцях.
Дніпропетровщина – це регіон з чи не найбільшою кількістю ветеранів, їхніх родин, а також, на жаль, загиблих захисників і захисниць України та їхніх сімей. Тому перший ветеранський форум відбувся саме у цій області.
Відкрила подію Юлія Лапутіна, Міністерка у справах ветеранів України. Вона розповіла, що Дніпропетровщина одна із перших відкрила структурний підрозділ у справах ветеранів. Тепер регіон є одним із чотирьох, де реалізовується пілотний проєкт — Інститут помічника ветерана.
“Інститут помічника ветерана має стати базовим інфраструктурним органом, який комунікує зі всіма інститутами, котрі будуть корисними для ветеранів: міністерствами, ОВА тощо. На рівні громади повинен бути сервісний офіс, у якому будуть працювати помічники ветеранів. Це не будуть офісні працівники. Це будуть люди з планшетом чи телефоном, у якому контакти ветеранів і тих, хто надає їм послуги. Ветерани можуть телефонувати помічнику у будь-який момент. Якщо до прикладу ветерану потрібна буде психологічна підтримка, його помічник бере із собою лікаря чи психолога та їде на нього.”
Юлія Лапутіна акцентувала, що ветеранська політика — це зміна підходів. Якщо ми цього не зробимо, то суспільство відчує серйозну напруженість.
“Ми маємо надати усі можливості у підтримку ветерана. Важливо, щоб вони інтегрувались у суспільство, стали партнерами громади, рухали їх у майбутнє і до прикладу розвивали власну справу. З цим зараз допомагає Український ветеранський фонд. Переможці конкурсних програм – це фантастичні люди.”
Каріна Дорошенко, Заступниця Виконавчого директора УВФ також привітала учасників регіонального ветеранського фонду:
“Сьогодні ми живемо в новій реальності, де кожен із нас відповідальний за комфортне повернення ветеранів. В Українському ветеранському фонді ми працюємо для ветеранів, родин ветеранів і членів родин. Наша команда працює над тим, аби кожен і кожна отримав можливість для розвитку своїх проектів, юридичну і психологічну підтримку, групи кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин, освітні курси. У нашій команді – ветерани й ветеранки, родини ветеранів, і ті, хто зараз в армії. Тому ми маємо конкретні вектори роботи й щодня слідуємо за ними. Після шести всеукраїнських ветеранських форумів сьогодні ми розпочинаємо регіональні зустрічі.”
На регіональному ветеранському форумі відбулись три панельні дискусії. На них обговорили теми:
- синергія державної політики та регіональної програми на шляху до успіху ветерана в громаді
- реабілітація
- ветерани – потенціал розвитку громади, вшанування
Також зустрілись із ветеранами, представниками громадської та влади на діалогових майданчиках:
- Законодавче врегулювання поняття “ветеранський бізнес”, спікер – Каріна Дорошенко, заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду
- Воркшоп з написання заявки на підтримку ветеранського бізнесу. Спікер – Олександра Пархомчук, провідний фахівець проєктного відділу УВФ
- юридичні консультації щодо участі в конкурсних програмах, спікер – Сергій Трубчанінов , начальник юридичного відділу УВФ
Це — перший захід із циклу регіональних ветеранських форумів, проведення яких анонсувала Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час київського VI Міжнародного ветеранського форуму “Україна. Захисники. Майбутнє.”
Захід у Кам’янському організовано Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією за підтримки Мінветеранів та Українського ветеранського фонду.