Національна збірна України, до складу якої входять українські ветерани та військовослужбовці, візьме участь у міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту United States Air Force Trials 2024. Змагання відбудуться у березні у Лас-Вегасі, США.
Днями завершився навчально-тренувальний збір із підготовки команди, з учасниками якої зустрілася Міністерка у справах ветеранів України. Під час зустрічі з Юлією Лапутіною представники збірної обговорили розвиток адаптивного спорту у регіонах. А також — важливість застосування наукової методики і технології адаптивного спорту, залучення психологів до реабілітації ветеранів та військових тощо.
“Пишаюся тим, що ви долучилися і пройшли цей дуже важкий шлях відбору, увійшли до складу Національної збірної. Далі на вас чекає багато цікавого, але водночас складного. Цей шлях не тільки про самовдосконалення та підняття вашого рівня якості життя, але це також про можливість представлення України у світі. Ми гідно даємо відсіч ворогу та здобуваємо перемоги на фронті, але також для нас важливі спортивні перемоги ветеранів”, — зазначила Міністерка.
Юлія Лапутіна також наголосила, що ветерани й чинні військові, які братимуть участь у United States Air Force Trials 2024, мають ще й дипломатичну місію. Вони розповідатимуть партнерам у США про потреби України, які необхідні для наближення нашої перемоги.
Український ветеранський фонд Мінветеранів долучений до організації участі Національної збірної в міжнародних спортивних змаганнях United States Air Force Trials 2024. Зазначимо, що реінтеграція ветеранів через спорт – один із напрямів, над яким активно працює Український ветеранський фонд.
”Ми переконані, що спорт – це потужний інструмент для психологічної та фізичної реабілітації ветеранів. Це дієвий засіб соціалізації та реінтеграції ветеранів у суспільство. Проєкти реабілітації ветеранів через фізичну активність, які ми фінансово підтримали за програмами ВАРТО, демонструють дивовижні результати. А тому ми й надалі працюватимемо, щоб створити такі умови, за яких кожен ветеран зможе знайти своє місце в суспільстві. Зокрема й через спорт, та отримати необхідну підтримку”, — говорить Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
Шлях ветерана додому може пролягати різними маршрутами. Один із них – через спорт. Для багатьох ветеранів, які повертаються до цивільного життя після поранень, спорт дає змогу не лише відчути радість руху, але й реалізувати себе.