Перехід від військового до цивільного життя для українських ветеранів наразі виглядає, як стрибок з високого трампліна: до кінця не знаєш, як все пройде. Щоб все проходило гладко – потрібно попіклуватись про якісне вікно послуг, яке скеровуватиме подальші кроки захисників та захисниць.
Зокрема в.о. Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк виділяє такі аспекти для помʼякшення переходу від військового до цивільного життя:
Навчання й перекваліфікація
Ключовим аспектом є належний менеджмент освітніх програм. Центр кар’єрного зростання може виступати містком між ветеранами, їхніми родинами, роботодавцями та навчальними центрами. Український ветеранський фонд активно працює над тим, аби надати ветеранам та їхнім родинам широкі можливості для навчання, перекваліфікації, та підтримки їхнього професійного розвитку.
Працевлаштування
Важливо, щоб увага до найму ветеранів не обмежувалася лише позиціями “синіх комірців”. Багато ветеранів до служби вже мали значний досвід у керівництві та менеджменті, тому їхній потенціал на вищих посадах є значним. Проблема зайнятості ветеранів залишається актуальною, оскільки, за даними опитування Українського ветеранського фонду, проведеного за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”, близько 30% ветеранів залишаються без роботи, хоча ринок явно потребує робочої сили.
Підтримка ветеранського бізнесу
Збереження та розширення програм мікро- та макрофінансування для бізнесу, заснованого ветеранами та їхніми родинами, є критично важливим, оскільки започаткування власної справи часто стає ключовим стимулом для їхнього розвитку.
Детальніше про вирішення ключових проблем для адаптації ветеранів читайте в колонці Руслани Величко-Трифонюк спеціально для Української правди.