Київська школа економіки допомагає учасникам і учасницям бойових дій. Ветерани, які перемогли в конкурсах фінансової підтримки “Варто” від Українського ветеранського фонду, мають змогу консультуватися з експертами Київської школи економіки (KSE) щодо ведення свого бізнесу.
Уже надано консультації 15 переможцям.
У межах проєкту, ініційованого KSE GBS та реалізованого в співпраці з Українським ветеранським фондом, ветерани й ветеранки отримали практичні консультації. А також рекомендації з різних питань, які виникають у процесі реалізації бізнес-ідеї.
“Коли ми надаємо фінансову підтримку переможцям наших конкурсів, добре розуміємо, що гроші — це лише один з інструментів. Найважливіше — це знання, навички та вміння, які дозволяють не просто розпочати. Але й успішно розвивати свій бізнес. А тому ми радо підтримуємо освітні ініціативи, які допомагають ветеранам досягати бажаних результатів та ставати ще кращими у своїй сфері“, — зазначає виконуюча обовʼязків виконавчого директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова.
Про особливості консультування ветеранів розповіли експерти Максим Антоненко та Микола Осійчук. За їхніми словами, спектр питань, із якими зверталися ветерани, доволі широкий. Від розробки ефективного бізнес-плану та шляхів масштабування бізнесу до стратегії розвитку та аналізу зовнішнього бізнес-середовища.
“Цей проєкт сприяє не лише економічній стабільності, але й формуванню нового бачення майбутнього для ветеранів, забезпечуючи їм підтримку на шляху до успіху”, — пояснює Максим Антоненко.
Микола Осійчук відзначає спільні риси, притаманні ветеранам — учасникам програми, яких він консультував.
“Їх об’єднує бажання навчатися новому, вдячність за отримані знання та поради, а також готовність визнавати свої слабкі сторони та перетворювати їх на можливості для саморозвитку”, — наголошує експерт.
Він також розповів, як відбувалося консультування. Наприклад, ветеран Андрій Щурук за підтримки Українського ветеранського фонду організував успішний проєкт із оренди електроскутерів у Луцьку та Рівному. Але зіткнувся з проблемою масштабування свого бізнесу. Тож для його консультування запросили Тараса Потічного, експерта з ринку shared mobility, який допоміг оцінити перспективи розвитку, обговорив з ветераном модель росту, тренди на ринку кур’єрських послуг, питання франшизи, запуск у нових містах, CRM-системи, безпеку та контроль активів тощо.
Оцінки консультацій від ветеранів, які уже скористалися цією можливістю, дуже високі: відзначали, зокрема, практичність рекомендацій, детальний аналіз бізнесу, який робили експерти, щоб продемонструвати, як його поліпшити, результативність консультацій.
“Відкриваючи крафтову крамницю-кавʼярню “Закарпатські делікатеси”, я виявила, що мені бракує знань. З чого почати, які документи та дозволи на ведення діяльності мені потрібні, як вести бухгалтерію, яке програмне забезпечення обрати для обліку товарів. Переді мною постало дуже багато запитань. З експертом Миколою Осійчуком у нас відбулося кілька онлайн-консультацій. На першій зустрічі він надав мені загальні рекомендації щодо ведення бізнесу, а на другу підготував детальну презентацію. Пояснив усі етапи започаткування бізнесу. Проаналізувавши досвід інших підприємців, які мають схожий бізнес, експерт запропонував варіанти, які є оптимальними у моєму випадку. Я йому щиро вдячна — за роботу, професійний підхід і цінні поради”, — розповідає переможниця конкурсу “Варто почати власну справу”, дружина загиблого військовослужбовця Марія Бітлянин.
Наразі проєкт не завершено, тож наші переможці ще мають змогу отримати фахові поради, щоб максимально успішно реалізувати свої бізнес-ідеї.