Миловаріння, валяння, бісероплетіння, ткацтво, створення парфумів. Всього – понад 15 різновидів підтримуючих занять для ветеранської спільноти Вінниці: і дітей, і дорослих. Все це – за сприяння УВФ.
Це – проєкт ВінОК. Його ідейні натхненники переконані, що творчість, арттерапія, здорове спілкування та соціальні активності – це дієві інструменти підтримки, які легко сприймаються людьми, які досі мають бар’єр скористатися безпосередньо послугами психолога.
Проєкт реалізовує громадська організація “Вінницький Центр Освітніх Технологій” за сприяння Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
У рамках конкурсної програми “Варто+ГО” ця громадська організація отримала фінансування на створення підтримуючих занять для військовослужбовців та ветеранів.
У рамках проєкту активісти з Вінниці надають можливість та заохочуємо представників ветеранської спільноти відвідати творчі та підтримуючі заняття, арт-терапевтичні практики.
У ГО наголошують: 38% родин захисників потребують психологічної допомоги. Але їхній проєкт не є прямою психологічною допомогою, він швидше “провокує соціальну згуртованість та звичку витрачати час на піклування про себе”.
“Проєкт може стати першим кроком до психотерапевтичних та медитативних практик в сильних людей, які не звикли витрачати час на себе. Також ми використовуємо методи арт-терапії. У такий спосіб ми пропонуємо трошки відволіктися від тривог та важких думок, наповнитись ресурсом. Ми не просто пропонуємо готовий перелік з більш, ніж 15 різновидів занять, але й дослухаємося до запиту ветеранів та їхніх родин, намагаємось організувати ті види активностей, що дійсно цікаві нашим відвідувачам”, – кажуть у ГО, котра перемогла в нашій програмі.
Йдеться про такі 16 (шістнадцять!) активностей:
- Керамічна майстерня;
- В’язання
- Валяння
- Походи природою;
- Бісероплетіння;
- Мистецькі мандри;
- Ткацтво;
- Малювання;
- Фотошкола;
- Миловаріння;
- Розмовний клуб українською;
- Створення парфумів;
- Скелелазіння;
- Арттерапія;
- Настільні ігри;
- Вишивання
Цікаво, що майстри, які наразі задіяні в проєкті, обрані емпіричним шляхом протягом кількох років співпраці: відвідувачі занять мали змогу “голосувати ногами” – тобто, відвідувати тільки ті заняття, які їм цікаві; де майстер чи майстриня достатньо харизматичний, здатні створити атмосферу, що приваблює аудиторію.
“З початку 2023 року ми вже гостро розуміли що хочемо і повинні розширити коло наших відвідувачів саме на ветеранську спільноту. Бо для кого ж ще наразі працювати, як не для тих, хто боронить країну, хто віддавав та віддає свій час та сили, а часто й здоров’я й навіть життя на наш захист. Тож ми почали активно шукати можливості для цього. Отримали підтримку Українського ветеранського фонду. Це просто неймовірно! Саме цього ми прагнули: мати можливість працювати для дітей і дорослих ветеранської спільноти. Дякувати тим, чим можемо: увагою, турботою! Наш проєт – це такий спосіб сприяти розвитку дієвої подяки нашим захисникам, захисницям і їх родинам”, – каже керівниця проєкту Катерина Ботвіннік.
Термін реалізації проєкту – з липня 2023 року по червень 2024-го.