Більшість військових бачить своє професійне майбутнє в Україні.
Ветерани, які повертаються з фронту, мають величезний потенціал для розвитку країни, проте водночас потребують підтримки для адаптації до цивільного життя.
Цей процес не лише вимагає значних зусиль з боку держави та суспільства, але й кидає виклик самим ветеранам, які прагнуть знайти своє місце після військової служби та побудувати своє професійне майбутнє.
За даними Work.ua, до вторгнення рф в Україну на платформі було понад 100 000 вакансій. Однак з початком війни кількість вакансій зменшилася більш ніж у 10 разів, а третина бізнесів зупинила свою діяльність. Таке скорочення робочих місць призвело до зростання конкуренції серед шукачів роботи більш ніж у п’ять разів. Втім, починаючи з квітня 2022 року, спостерігалося поступове відновлення ринку праці.
Проте проблеми працевлаштування та перекваліфікації стоять особливо гостро для ветеранів, враховуючи розрив між набутими на війні навичками та потребами цивільного ринку праці.
Показовий момент, що для 39,12% військових проблемою є відсутність адаптаційного періоду на робочому місці.
Найбільший виклик для ветеранів
Суттєва проблема для ветеранів — безробіття, яке зростає. 30,95% ветеранів, які зараз не служать в Силах оборони України, зіткнулися з відсутністю роботи. Про це свідчать дані опитування, проведеного Українським ветеранським фондом в період з 15 до 25 січня 2024 року серед 1 043 учасників.
Детальніше про цю проблему читайте за посиланням у колонці в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Руслани Величко-Трифонюк.