Що робить експертна рада програми Варто почати власну справу
Заявки на фінансування у рамках конкурсу Варто почати власну справу оцінюють експерти.
Це люди, які мають бездоганну ділову репутацію, досвід бюджетування проєктів, ведення та розбудови бізнесу.
Знайомимо вас із експертами, які допоможуть обрати переможців конкурсу Варто почати власну справу.
Експерти аналізують заявки на мотивацію і реальність реалізації. Також надають рекомендації заявникам щодо виду підтримки проєктів, механізму реалізації проєктів, умов та обсягів фінансової підтримки проєктів.
Хто належить до експертної ради програми
Варто почати власну справу
Ольга Веселовська
має понад 10 років досвіду управління міжнародними проєктами у приватному та громадському секторі та понад 7 років — в управлінні неприбутковими організаціями.
Отримала ступінь кандидата економічних наук у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, має також ступінь Executive MBA з управління Шеффілдського університету (Англія).
З-поміж компетенцій експертки — запуск проєктів з нуля, розробка організаційних процедур, політик, проєктної та фінансової документації, зокрема налагодження процесів бюджетування та звітування (в тому числі перед міжнародними аудиторами), формування та розвиток команд, співпраця з державними партнерами різних рівнів щодо імплементації реформ, міжнародними організаціями, структурами ООН та проєктами міжнародної технічної допомоги.
Маючи досвід фінансового управління багатомільйонними міжнародними проектами, Ольга є експерткою з питань бюджетування та фінансового менеджменту. З 2018 року працює в проєктах, спрямованих на протидію домашньому насильству та розвиток національної системи запобігання домашньому насильству.
«Щиро рада долучитися до когорти експертів Українського ветеранського фонду. Вірю, що ветеранський бізнес не лише сприятиме економічному відновленню нашої країни, але й стане справжнім драйвером її розвитку», — зазначає експертка.
Марія Кот
співзасновниця та керуюча партнерка в APT (українській агенції з інвестицій у людський капітал), викладачка в Бізнес-школі УКУ.
Досвід Марії в IT-галузі та освіті налічує вже понад 14 років, з яких 8 років вона займає керівні посади у сферах рекрутингу та менеджменту, розвитку бізнесу та операційного управління. Є викладачкою UCU Business school, тренеркою та авторкою навчальних програм з управління персоналом, лідерства та HRM, сертифікованою фахівчинею SHRM (SCP, PMQ, Veterans at Work).
“Для мене участь у Експертній раді є можливістю посприяти підтримці й розвитку ветеранських ініціатив та проєктів, які можуть зробити нашу державу більш стійкою до поточних викликів та допомагатимуть економічному відновленню країни після війни. Я радію тому, що Український ветеранський фонд якраз і є тією платформою, що залучає компетентних та кваліфікованих експертів з різноманітним досвідом та експертизою з різних галузей і об’єднує їх під одним гаслом: піклування, підтримка та розвиток ветеранських можливостей. Оскільки я обізнана зі специфікою побудови та розширення бізнесу в Україні, розумію проблематику та потреби бізнесу в наш час, для мене важливо зробити свій внесок у стабільність та розвиток країни і в розвиток ветеранського руху, долучившись до Експертної ради”, — розповідає Марія.
Віталій Масюк
співзасновник та управляючий партнер в компанії “АШ БІ ДЖИ СІСТЕМЗ”, яка спеціалізується на інноваційних рішеннях у галузі бізнес-аналітики та управлінні комп’ютерними системами, є резидентом простору Дія.City.
Упродовж 20 років Віталій Масюк спеціалізується в сфері обліку та управлінського консультування, останні шість років зосереджується на діджиталізації та автоматизації облікових процесів, оцінці інвестиційних програм з переробки та в аграрному секторі.
Віталій — магістр з менеджменту, має профільну освіту з бухгалтерського обліку, набув додаткових компетенцій у сфері управління проєктами в ІТ та оптимізації бізнес-процесів.
Є членом Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України та членом ГО «НОВА ЧЕСНА УКРАЇНА». Спеціалізується на питаннях соціальної та кадрової політики Міністерства оборони України, адвокації прав військовослужбовців та ветеранів.
Як аспірант кафедри публічного управління і проектного менеджменту ДЗВО “Університет менеджменту освіти” НАПН України фокусує академічний інтерес та дослідницьку роботу на питаннях соціального захисту учасників бойових дій та механізму їх забезпечення.
“Цінністю програми “Варто почати власну справу” є якісна реінтеграція ветеранів. Маємо розширювати акцент з подяки ветеранам за їхню безцінну службу на створення умов для їхнього успішного входження в цивільний сектор. Вважаю, що це не лише моральне зобов’язання перед нашими захисниками, але й стратегічний крок для збереження та підтримки духу нації. Фінансова підтримка ветеранських бізнесів допомагає відновити їхню гідність та самооцінку, відчути себе корисними для суспільства, відкрити нові горизонти в мирному житті”, — пояснює Віталій Масюк свою мотивацію долучитися до складу Експертної ради Українського ветеранського фонду.
Зазначимо, що трьох експертів обрали серед 21 кандидата відповідно до вимог Положення про Експертні ради бюджетної установи “Український ветеранський фонд” та Положення про Комісію з добору експертів до Експертних рад. Наразі Експертна рада розпочинає опрацьовувати проєктні заявки, подані на конкурс “Варто почати власну справу”.
До складу Експертної ради Українського ветеранського фонду для конкурсної програми “Варто: шлях відновлення” увійшли троє експертів: Наталія Мартинюк, Ярина Танчак і Кирило Філімонов. Розповідаємо детально, хто ж оцінюватиме проєкти та обиратиме найкращі з них.
Хто належить до експертної ради програми
Варто: шлях відновлення
Наталія Мартинюк
Аспірантка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова за спеціальністю “Публічне управління і адміністрування”, експертка з числа здобувачів вищої освіти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Має багаторічний досвід управління в державному секторі, зокрема в сфері соціального захисту. Має досвід співпраці з міжнародними організаціями та роботи в недержавному секторі, успішний досвід написання проєктних заявок. А тому знає, як ефективно управляти проєктами, складати та виконувати бюджет проєкту.
За ініціативи пані Наталі та у співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій, у Камʼянці-Подільському на Хмельниччині створено Центр реабілітації осіб з інвалідністю та ветеранів війни “Довголіття” (нині — територіальний центр “Турбота”).
Наталія Мартинюк успішно пройшла навчання в межах проєкту «Розробка системи впровадження мікропроєктів з надання інноваційних соціальних послуг» (Швеція).
“Тематика ветеранської політики мене цікава ще й тому, що я сама — мати військового Збройних сил України. Прагну, щоб нашим захисникам, захисницям та їхнім родинам було комфортно жити, працювати та розвиватися в нашій державі”, — говорить пані Наталія.
Ярина Танчак
Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського національного університету ім. І. Франка.
Пані Ярина є експерткою Експертної ради Міністерства у справах ветеранів України, громадською діячкою та головою правлıння Громадської організації “Академıя соцıально-економıчних ініціатив”, членкинею Експертної ради при представнику Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області, проєктною менеджеркою та координаторкою понад 20 успішних проєктів в соціальній сфері та з питань організаційного розвитку, експерткою з оцінки проєктів в секторі підвищення рівня економічної самостійності молоді в Українському молодіжному фонді.
Має восьмирічний досвід роботи з ветеранами війни, а тому розуміє, як важливо допомагати ветеранам та членам їхніх сімей в реалізації себе, а також наскільки важливим є підтримка ініціатив, спрямованих на реінтеграцію ветеранів до цивільного життя.
“Для мене членство у Експертній раді Українського ветеранського фонду є можливістю допомогти ветеранам повернутися до цивільного життя. Кожна програма Українського ветеранського фонду є важливою та особливою, адже націлена на підтримку ветеранського бізнесу. А також ветеранських громадських інституцій чи необхідних для ветеранів проєктів. Підтримуючи та всіляко допомагаючи ветерану, ми висловлюємо свою вдячність за захист України!” — наголошує експертка.
Кирило Філімонов
Має понад 15 років досвіду громадської діяльності, понад 10 років — в управлінні проєктами, менеджменті громадських організацій. Наразі працює на посаді директора з розвитку ГО “Рух Олександра Педана “ДЖУНІОРС”. Це організація, що опікується поліпшенням ментального здоров’я та розвитком фізичної активності дітей та молоді. Є співзасновником та тренером ГО “Українська Волонтерська Служба”.
Крім значного досвіду безпосереднього управління і реалізації громадських проєктів, успішно розроблює та втілює навчальні програми, консультує та розвиває команди. Має експертизу в стратегічному плануванні діяльності організацій, рекрутингу та адаптації членів команди, управлінні мотивацією, впровадженні корпоративної культури, волонтерському менеджменті.
“Буду радий, якщо моя експертиза, знання та досвід дозволять підсилити ветеранські проєкти, зробити їх більш життєстійкими та ефективними”, — зазначає Кирило Філімонов.
Зазначимо, що трьох експертів обрали з 22-х кандидатів відповідно до вимог Положення про Експертні ради бюджетної установи “Український ветеранський фонд” та Положення про Комісію з добору експертів до Експертних рад.
До складу Експертної ради конкурсної програми “Варто 11.0” увійшли троє експертів: Олег Герчаківський, Вадим Загарій та Наталія Савка. Розповідаємо детальніше про людей, які оцінюватимуть проєктні заявки та визначатимуть найкращих у конкурсі.
Хто належить до експертної ради програми
Варто 11.0
Олег Герчаківський
Професійний керівник з багаторічним досвідом у сфері архітектури та будівництва.
Працював у готельно-ресторанній сфері на керівній посаді, реалізовував власні проєкти ресторанів та кафе. Загалом має 12 років досвіду у вказаній сфері.
Окремий досвід менеджменту та управління фінансами здобутий у сфері HoReCa (Хорека) та автомобільному бізнесі.
Освіта: магістр, Національний університет «Львівська політехніка», спеціальність «Архітектурне проектування», аспірант Львівського університету бізнесу та права, спеціальність «Економіка».
Робоча діяльність:
- архітектор та СЕО архітектурного відділу в будівельній компанії; управляючий готельно-ресторанного комплексу «Медова печера»;
- власник кафе «Mentol»;
- власник ресторану «Три корони»;
- співвласник та СЕО двох автомобільних комплексів «Lux Wash»;
- експерт оцінки ринку об’єктів комерційної нерухомості.
“Я радий, що маю нагоду вдруге долучитися до роботи Експертної ради Українського ветеранського фонду. Докладу всіх зусиль, щоб мої знання і досвід слугували на підтримку підприємницької діяльності ветеранів, їхніх рідних та членів сімей загиблих захисників та захисниць України, адже головна мета конкурсної програми — допомогти цим людям успішно втілити їхні бізнес-ідеї”, — говорить Олег Герчаківський.
Вадим Загарій
Професійний досвід експерта включає роботу в державному, приватному та громадському секторах. Понад пʼять років був залучений до формування та реалізації державної політики дерегуляції підприємницької діяльності. Брав активну участь у координації дій органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства і підприємництва з питань спрощення ведення бізнесу в Україні.
Останні три роки Вадим Загарій займається консультуванням у сфері управління інвестиційними проєктами, а також довірчим управлінням фінансовими активами.
У 2015 році на спеціалізованій Вченій раді Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана захистив кандидатську дисертацію та отримав ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит».
У 2020 році закінчив магістерську програму Executive MBA Університету Шеффілда, Англія. Отримав вищий професійний ступінь у галузі управління бізнесом.
“Створення передумов для розвитку ветеранського підприємництва має стати основою для відбудови української економіки. Надання можливості захисникам та захисницям України реалізувати свій підприємницький потенціал — це не тільки важлива місія держави, але й шлях до збереження та розвитку української ідентичності в бізнесовій культурі. Тому це велика честь для мене — стати експертом Українського ветеранського фонду”, — зазначає Вадим Загарій.
Наталія Савка
Експертка має понад 12 років практичного досвіду роботи з підготовки грантових заявок та реалізації проєктів (26 проєктів, 17 із яких міжнародні), а також понад вісім років досвіду оцінки проєктів у різних конкурсах, а саме: Конкурсі ініціатив місцевих громад (Львівська обласна рада), Конкурс проєктів регіонального розвитку (Міністерство розвитку громад та територій України), Конкурс мікропроєктів в рамках проєкту "Підтримка природно-заповідних територій в Україні"). Є зовнішньою експерткою програми Interreg NEXT HU-SK-RO-UA 2021-2027.
Як керівниця Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" та експертка з оцінки проєктів фокусує увагу на мультиплікації власного досвіду та напрацьованих механізмів для підготовки якісних грантових заявок.
“Для мене можливість долучитися до відбору проєктів ветеренських бізнесів у конкурсі “Варто 11.0” глибоко перегукується з моїми професійними цілями та особистими цінностями. Вважаю, що підтримка ветеранських бізнес-ініціатив має подвійну цінність: з одного боку, це можливість для захисників і захисниць досягти фінансової самостійності, а з іншого — це потужний внесок у розвиток місцевих громад та економіки України загалом. Сподіваюсь, що цей конкурс дозволить ветеранам, ветеранкам та членам їхніх сімей трансформувати свій унікальний досвід та лідерські якості в успішні бізнеси, які створюють нові робочі місця та стимулюють економічне зростання країни”, — пояснює Наталія Савка.