Конгрес місцевих та регіональних влад відбувся у Чернівцях під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Одну із панельних дискусій під час конгресу присвятили обговоренню ветеранської політики та підтримки ЗСУ. Зокрема, порушили питання мобілізації та ефективного комплектування Збройних Сил. А також забезпечення потреб учасників бойових дій і ветеранів війни.
Модерувала дискусію «Політика Героїв та підтримка ЗСУ» Віцепремʼєр-міністерка України Ірина Верещук.
«Наші Герої та члени їхніх сімей мають розуміти, яку стратегію напрацьовує держава щодо їхньої підтримки, та відчувати її реалізацію. А для суспільства важливо поважати чинних військовослужбовців та віддавати належну шану полеглим воїнам», – зазначила Ірина Верещук.
З-поміж спікерів – виконуючий обовʼязки Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, а також виконуюча обовʼязки виконавчого директора Українського ветеранського фонду, радниця заступника Міністра оборони України Руслана Величко-Трифонюк.
Хто відповідає за ефективність ветеранської політики
За словами Олександра Порхуна, ефективна ветеранська політика — це зона відповідальності держави перед кожним і кожною. Перед тими, які так само взяли відповідальність перед державою і стали на її захист.
«Залученість місцевих органів влади на кожному з етапів повернення у суспільне життя є надважливою, бо вже сьогодні ветерани та ветеранки повертаються до своїх громад. Вже сьогодні ми маємо зустрічати їх до підтримки ЗСУ з усіма можливостями, інклюзією, надавати та покращувати послуги відповідно до потреб, залучати інвестиції для розвитку ветеранської інфраструктури», – вважає Олександр Порхун.
За словами Руслани Величко-Трифонюк, коли ми говоримо про повагу до ветеранів, то це, зокрема, і про меморіальний комплекс, будівництво якого постійно наштовхується на перешкоди. Бо якщо суспільство не може з почестями поховати своїх героїв, то чого варто очікувати від такого суспільства? І це теж питання нашої безпеки і оборони. Адже сьогодні всі сфери країни – це насамперед гвинтики у її обороні і безпеці.
«За два роки роботи Українського ветеранського фонду ми з командою, в якій є ветерани, члени їхніх сімей, завдяки можливостям, що нам дала держава, вибудували організацію, з якою ветерани та громадянське суспільство можуть спілкуватися на «ти» і знати, що тут знайдуть вихід і підставлять плече у будь-якій ситуації», — наголосила виконуюча обовʼязки виконавчого директора Українського ветеранського фонду.
Вона також розповіла, що фонду вдалося розпочати роботу над формуванням мережі громадських організацій, які отримали підтримку держави для реінтеграції ветеранів у цивільне життя. Крім того, фонд надає підтримку ветеранському бізнесу, який завжди має соціальну складову. Ветерани стають реабілітологами чи психологами і відкривають центри, щоб допомагати побратимам.
«Держава не може виховати людей, людей виховують суспільні норми. Однак держава може бути партнером у цьому. Чесним та рівним партнером, якому не все одно», — підкреслила Руслани Величко-Трифонюк.