Щорічний велопробіг “Шануємо пам’ять захисників України” у 2024-му стартує 15 травня. Він триватиме 9 днів та завершиться символічно 23 травня — у День Героїв України, біля Стіни пам’яті загиблих за Україну у Києві.
Заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов пояснює: “Велопробіг-2024 має дві цілі: показати ветеранам один із способів їхнього відновлення та вшанувати пам’ять загиблих героїв. Мінветеранів сприяє ініціативам для спортивної реабілітації ветеранів війни. Тому Український ветеранський фонд, що в управлінні Міністерства, оголосив збір коштів у рамках велопробігу. Кожен зможе долучитися, задонативши на рахунок Фонду. А ці кошти будуть спрямовані на підтримку громадських обʼєднань, які створюють проєкти з реінтеграції захисників і захисниць через фізичну активність та, взявши участь, зможуть перемогти у конкурсних програмах Фонду”.
За словами виконуючої обовʼязки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслани Величко-Трифонюк, реінтеграція ветеранів через програми, які акцентують на психологічній підтримці та фізичній активності, має величезний потенціал та необхідність: “Ці елементи є важливими для легкого переходу ветеранів до цивільного життя. Наш досвід показує, що в регіонах є потреба в розвитку інклюзивних просторів для ветеранів. Адже багато місць не пристосовані для занять спортом або соціальних зустрічей для осіб з інвалідністю. Ми активно працюємо над тим, щоб заповнити ці прогалини та створити умови, де кожен ветеран зможе знайти підтримку та відчути себе частиною спільноти. Ветерани заслуговують на повноцінну підтримку в адаптації і поверненні до активного способу життя”.
Увесь маршрут Велопробігу-2024 “Шануємо пам’ять захисників України” проїдуть два ветерани війни — Іван Балашов та Анатолій Вересенко. У кожному регіоні до них приєднуватимуться велосипедисти-ветерани та всі охочі з регіонів.
Для ветерана Івана Балашова це далеко не перший велопробіг. Він каже, що йому його відновленню сприяв спорт: “Спорт — це один з напрямків, який допомагає зберігати здоровий дух та тіло у добрій фізичній формі. Велосипед не замінює професійну реабілітацію з лікарем, але допоможе знайти нове хобі, друзів та подбає про здорове тіло”.
Про перший ветеранський велопробіг
Перший ветеранський велопробіг у співпраці з командою Міністерства у справах ветеранів організували у 2020 році. Тоді маршрут пролягав аж до Маріуполя. І їхало четверо ветеранів: Іван Балашов, Микола Дидяк, Сергій Поліщук та Анатолій Вересенко. Проїхали вони 1795 кілометрів. Дорогою учасники зустрічалися з ветеранами, молоддю, громадськістю, сім’ями загиблих.
У червні минулого року відбувся перший міжнародний велопробіг “Ужгород-Дармштадт” під гаслом пам’яті загиблих українських героїв.
Ветеран Іван Балашов додає: “Вірю у авторитет ветерана. Бо дивлячись на нас з побратимами, які почали займатися спортом після поранення, багато хлопців теж сіли на велосипеди або почали бігати. І видно, що це позитивно впливає на них”.
Цього року команда учасників-ветеранів подолає понад 1000 км за маршрутом від Ужгорода до Києва через міста Стрий, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Житомир, Білу Церкву, Бородянку, Димер, Гостомель, Бучу, Ірпінь, Лютіж, Вишгород і фінальна точка — столиця. У кожному місті на етапі приєднання нових учасників пройдуть урочистості.
Загалом впродовж девʼятиденного велопробігу учасники перетнуть 7 областей нашої держави — від заходу до столиці України.
Під час забігу у кожному місті на рахунок Українського ветеранського фонду Мінветеранів збиратимуть кошти на підтримку проєктів для спортивної реабілітації ветеранів та ветеранок. Ці кошти спрямують на фінансування проєктів фізичної реабілітації захисників і захисниць від громадських обʼєднань, що переможуть у конкурсах від УВФ.
Рахунок:
Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ