Відповідно до дослідження Українського ветеранського фонду за підтримки, 52,4% ветеранів зазначають, що найбільше вони потребують отримати медичні послуги.
Наразі розглянемо, як міжнародний досвід ветеранської політики у медичній сфері може допомогти в українських реаліях.
Психологічна реабілітація.
22,6% ветеранів зазначають, що потребують кваліфікованої психологічної допомоги. Серед чинних військових відсоток людей, які потребують психологічної допомоги, становить 37,2%.
Проблему можна вирішити, змінивши вимоги до кваліфікації лікарів, які працюють у сфері психологічної підтримки. До прикладу, у Міністерстві оборони США працює понад 8 000 психологів. З них понад 600 клінічних і консультативних психологів та майже 1000 цивільних працівників і підрядників, що надають допомогу військовослужбовцям та членам їхніх сімей.
Медичні послуги для ветеранів і їхніх родин.
У США ветерани отримують комплексний пакет послуг Департаменту у справах ветеранів (VA), який включає профілактичну, первинну та спеціалізовану медичну допомогу, а також діагностичні, стаціонарні та амбулаторні медичні послуги. Ветерани можуть отримувати додаткові пільги, наприклад, стоматологічну допомогу.
Зведення державних послуг у сфері ветеранської політики до єдиного знаменника, зокрема цифровізація усіх процесів, допоможе запустити нову модель, яка зробить перехід від військової служби у цивільне життя більш плавним, зменшить дублювання витрат та допоможе відкинути ті послуги, котрі взагалі не мають попит, а також призведе до чіткого планування бюджетів як на державному рівні, так і на рівні громад.
Детальніше читайте у матеріалі в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк спеціально для видання Українська правда.
Дослідження Українського ветеранського фонду щодо потреб ветеранів: https://veteranfund.com.ua/analitics/needs-of-veterans-2023/