Ветерани і державна політика. Щоб удосконалити державну політику підтримки ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей, родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців необхідно об’єднувати зусилля народних депутатів. А також виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадського та приватного секторів. Про це йшлося під час ІІІ Форуму “Ветерани — шлях додому: спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів”. Захід відбувся 9 серпня у Звягелі, на Житомирщині.
З-поміж учасників форуму — Український ветеранський фонд, як один із провідних експертів у ветеранській тематиці.
Підтримано 857 ветеранських бізнес-проєктів
“Український ветеранський фонд — це державна установа, яка надає підтримку та можливості ветеранам, ветеранкам, їхнім рідним, рідним загиблих захисників та захисниць. На сьогодні ми уже підтримали 857 ветеранських бізнес-проєктів на загальну суму 432 394 631 гривня. Фонд має дві програми підтримки ветеранського підприємництва: програма макрофінансування передбачає надання фінансової підтримки від 500 тисяч і більше. До трьох мільйонів, на започаткування та розвиток власної справи; програма мікрофінансування — це відшкодування до 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення бізнесу”, — розповіла виконуюча обовʼязки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова під час панелі “Ветерани в громадах: шляхи успішної адаптації”.
Запущено 10 конкурсів фінансової підтримки
Заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець презентувала діяльність фонду під час воркшопу “Економічна незалежність ветерана”. До заходу, що має на меті підтримку ветеранів, долучився також ветеран, переможець однієї з конкурсних програм фонду Андрій Несмачний.
“З 2022 року Український ветеранський фонд запустив 10 конкурсів фінансової підтримки проєктів ветеранів та для ветеранів. Сьогодні переможці наших програм у різних регіонах України розвивають та масштабують власний бізнес у різних сферах. Це і крафтове виробництво, і сільське господарство, автомайстерні, заклади харчування, реабілітаційні центри для ветеранів тощо — і у такий спосіб повертаються до цивільного життя”, — зазначила Ніна Роговець.
Як підсумували учасники форуму, важливо популяризувати ефективні практики впровадження державної політики підтримки ветеранів та ветеранок на рівні громад. А також створювати нові можливості для успішної реінтеграції ветеранів та ветеранок, підтримки їхніх сімей, родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців і військовослужбовиць.
Організували захід Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів спільно з Міжфракційним депутатським об’єднанням «Реабілітаційні сили України». Житомирською обласною військовою адміністрацією, Звягельською міською радою, ГО “Україна 2.0.”, iHUB та за підтримки Програми USAID «Рада: наступне покоління».