min_vet_min

Експертна рада програми
#Варто “РобиТИ своє”

Що робить експертна рада програми #Варто “РобиТИ своє”

Заявки на фінансування у рамках конкурсу #Варто “РобиТИ своє” оцінюють експерти.

Це люди, які мають бездоганну ділову репутацію, досвід бюджетування проєктів, ведення та розбудови бізнесу.

Знайомимо вас із експертами, які  допоможуть обрати переможців конкурсу #Варто “РобиТИ своє”.

Експерти аналізують заявки на мотивацію і реальність реалізації. Також надають рекомендації заявникам щодо виду підтримки проєктів, механізму реалізації проєктів, умов та обсягів фінансової підтримки проєктів.

Хто належить до експертної ради програми #Варто “РобиТИ своє” у 2023 році

Роман Корінець

Роман Корінець – директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, віцепрезидент Спілки аграрних журналістів України.

Роман є кандидатом економічних наук, магістром державного управління, інженер і сертифікований сільськогосподарський дорадник.

Він розробляв проєкти актів права та політики. Є автором монографій, посібників і статей у сфері аграрної економіки, політики, сільського розвитку.

Роман Корінець має досвід роботи в органах влади, бізнесі та громадському секторі, навчання дорослого населення, бізнес-консультування, співпраці з міжнародними організаціями та проєктами міжнародної технічної допомоги.

Роман ініціював і керує проєктом «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок».

«У теперішніх умовах фермерство – один із найпростіших і найшвидших способів дати можливість Захисникам і Захисницям, що повернулися чи повернуться з війни, самостійно заробляти на достойне життя. Не менш важливим є й те, що праця на землі допомагає їм швидше повернутися до повноцінного цивільного життя. Лідерські якості, стійкість, наполегливість, вміння зосередитися на деталях робить колишніх військових ідеальними власниками бізнесу. А ще – майбутніми лідерами громад», – каже Роман Корінець про можливості розвитку ветеранів і ветеранок у бізнесі.

Віримо, що Роман допоможе обрати гідних кандидатів на фінансування власної справи.

Василь Федорнак

Василь Федорнак 32 роки працює у сфері агропромислового виробництва. Він також:

  • голова правління сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Співдружність»
  • дорадник з агрономічних питань Дорадчої служби України
  • має великий практичний досвід з організації сільськогосподарських підприємств різної форми власності


  • Василь Федорнак організував один із перших обслуговуючих кооперативів, направлений на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Це було в період зародження фермерського руху в України.

    Пан Василь працював у державних установах та підприємствах. Тому знає про важливість створення робочих місць і бюджетування новостворених підприємств.

    «Я радий, що маю нагоду долучитися до проєкту Українського ветеранського фонду, докладу всі свої знання і досвід для створення умов на підтримку підприємницької діяльності ветеранів та членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України у сфері сільського господарства та агропромислового комплексу», – ділиться Василь Федорнак.

    А ми радіємо, що заявки учасників розглядатимуть експерти сфери. Знаємо, що вони допоможуть обрати достойних кандидатів на фінансування. <

    Роман Лапа

    Роман Лапа має досвід понад 20 років моніторингу та аналізу аграрних ринків і сировинних товарів. Раніше працював на таких посадах:

  • співголова СФЗ (система фінансової звітності) підкомітету в рамках торгівельного комітету між Україною та ЄС
  • член міжвідомчої робочої групи з питань логістичних витрат та підвищення ефективності експорту зерна
  • член робочої групи з координації ринку зерна, Кабінет Міністрів України
  • належав до Митно-тарифної ради при Міністерстві економіки України
  • належав до робочої групи з удосконалення оподаткування сільськогосподарських товаровиробників при Міністерстві аграрної політики України

    Роман Лапа кваліфікований фахівець у сферах:
  • безпечності та окремих показників якості харчової продукції
  • підвищення ефективності та стратегічного розвитку аграрних компаній
  • маркетингових досліджень для агробізнесу
  • розвитку управлінських та PR-проєктів
  • аналізу регулятивної політики

    «Питання повернення в економічне життя тих із них, хто зазнав поранення, або повернеться до мирного життя після закінчення військових дій, є надзвичайно важливим, в тому числі із точки зору забезпечення соціальної справедливості, здійснення реабілітації та реінтеграції», – пише Роман Лапа.

  • Експертна рада конкурсної програми #Варто+ГО 2023

    Експерти будуть оцінювати та надавати рекомендації поданим заявкам від громадських об’єднань, які працюють для ветеранів і їхніх родин. Переможці отримають від 500 тисяч до 1 мільйона гривень на реалізацію проєктів.

    До експертної програми ми залучаємо виключно фахових людей, котрі мають:

    • бездоганну ділову репутацію
    • досвід бюджетування проєктів
    • досвід ведення різних ініціатив

    Лише такі фахівці здатні оцінити заявку, дати слушні рекомендації та обрати гідних кандидатів на фінансування від Українського ветеранського фонду.

    Знайомимо вас ближче з експертами конкурсу #Варто+ГО 2023.

    Хто належить до експертної ради програми #Варто+ГО 2023

    Артем Коновалов

    Експерт з інституційного розвитку й проєктного менеджменту для об’єднань громадянського суспільства.

  • Артем Коновалов понад 20 років працює в організаціях громадянського суспільства. Також у проєктах, які постійно є першими у викликах моментів: починати реформи, не давати їм згортатися й
  • відкочуватися, допомагати армії з 2014-го року, будувати кисневі траси в лікарнях, відбудовувати Донеччину до двадцять другого року та багато іншого.

    З професійного досвіду Артема Коновалова:
  • експерт з інституційного розвитку та проєктного менеджменту для ОГС
  • експерт Civil Society Organization Sustainability Index (CSOSI) в Україні
  • експерт з законодавства для неурядових організацій
  • член робочих груп з правових реформ для громадянського суспільства в України
  • експерт донорських організацій в Україні
  • має 15-річний досвід управління проєктами за рахунок міжнародної технічної допомоги (ЄС/ЄК, USAID, Посольств Канади, ФРН, США, Данії, Нідерландів в Україні, EED, GIZ, Міжнародного фонду «Відродження», International Alert, AFEW-Ukraine тощо)
  • тренер і фасилітатор неформальної освіти з досвідом 18 років

  • Віта Думанська

    Експертка УВФ з досвідом, адже минулого року оцінювала проєкти першого конкурсу Українського ветеранського фонду: Варто+ГО 2022.

    Віта – лідерка Руху ЧЕСНО, кандидатка економічних наук, тренерка.
    Майже 10 років працює у сфері управління проєктами, тому знає, як:

  • створювати проєктні пропозиції
  • реалізовувати проєкти
  • якісно комунікувати їх результати

    Протягом останніх семи років Віта Думанська залучила понад 3 млн доларів США на реалізацію некомерційних проєктів.

    Крім того, у 2015-2016 експертка була в складі журі конкурсів молодіжних екологічних проєктів, які підтримувало Посольство Швеції та Шведський Інститут. У 2021 році як міжнародна експертка оцінювала проєктні пропозиції громадських організацій у сфері фінансування політичних партій у Молдові.

    Значну частину бюджетів для проєктів Руху ЧЕСНО Віта Думанська створює самостійно. Отже, експертка має досвід бюджетного контролінгу від зародження проєкту до аналізу результатів.

  • Тетяна Лишневець

  • керівниця громадської організації «Free people.UA», яка працює задля звільнення України від впливу Росії
  • тренерка з проєктного менеджменту та грантрайтингу
  • фахівчиня з питань місцевого розвитку, транскордонного співробітництва, фандрейзингу

    «Free people.UA» – заснували та ведуть ветерани російсько-української війни. Учасниками організації є волонтери, які допомагають військовим, ведуть ветеранський бізнес, працюють над інклюзією ветеранів у суспільство.

    Тетяна Лишневець має унікальний досвід проєктного менеджменту. Адже була і заявником, і донором.

    Раніше Тетяна працювала керівницею проєктного відділу в Українському культурному фонді та співпрацювала з фондами Європейської комісії. Готувала та реалізовувала проєкти міжнародної технічної допомоги з розвитку територій, посилення спроможності громадських об'єднань, органів влади, локальних бізнесів, створення нової та модернізації існуючої інфраструктури.

    “Наша співпраця може мати потужний синергетичний ефект та забезпечити конкретний якісний результат для України та Ветеранського Фонду”, – пише Тетяна.

  • Експертна рада конкурсної програми #Варто: підтримка ветеранського бізнесу

    Сергій Звягінцев

    Експерт з питань розвитку малого бізнесу, підготовки й оцінювання бізнес-планів, ментор (супровід бізнес-стартапів), тренер. Автор семінару «Бізнес-модель та планування на етапі стартапу» в межах магістерської програми освітньої платформи #IES «Інвестиції, підприємництво та стартапи».

    Підприємець з понад 20-річним досвідом керування власною справою. Працював в проєктах технічної допомоги (USAID, UNDP, ICRC) та неурядових міжнародних й українських організаціях (СІРЕ, ТЦК) з питань розвитку й підтримки МСП, (особливий акцент – робота з підприємцями ВПО).

    До часткової окупації Донецької області у 2014 році — був заступником голови громадської організації роботодавців «Союз підприємців міста Горлівки», членом правління «Горлівської профспілки робітників недержавних підприємств і підприємництва».

    «За весь час роботи з різними організаціями я ознайомився з багатьма інструкціями та установчими документами. Але на все життя запам’ятав пункт своєї першої грантової програми: «Головна мета програми — допомога людям». На мій погляд, конкурс УВФ повною мірою відповідає саме цьому найголовнішому пункту, тому , що суспільство в неоплатному боргу перед нашими ветеранами».

    Сергій Сагун

    Директор електронного майданчика SmartTender (закупівлі Прозорро, аукціони Прозорро.Продажі) і сервісу електронного документообігу Signy.

    У пана Сергія 24 роки професійного досвіду, з них 17 – на управлінських ролях із розвитку та розширення бізнесу, ефективного управління проєктами. Він має досвід розбудови бізнесу з нуля, працював як у секторі виробництва, так і в технологічному ринку ІТ сервісів.

    У 2019 році завершив навчання в Києво-Могилянській бізнес-школі. У 2022 році був експертом Українського ветеранського фонду у конкурсній програмі ВАРТО.

    “Переконаний, що український ветеранський бізнес є і буде не лише суттєвим вкладом в економічне відновлення України, а і надзвичайно важливою складовою здорового суспільства. У команді експертів буду щасливим застосувати свої знання та досвід для сприяння розвитку та ефективності бізнесу українських військовослужбовців”, — ділиться планами Сергій Сагун.

    Олексій Геращенко

    Олексій Геращенко — економіст, підприємець, педагог і письменник. А ще він викладає авторські фінансові курси у Києво-Могилянській бізнес-школі, бізнес-консультант, популяризує економічні знання та економічну культуру.

    Олексій – автор статей із практики управління фінансами, розробником онлайн-курсів «Економіка для всіх», «Підприємництво. Власна справа в Україні» і «Фінансовий менеджмент» на сайті Prometheus.

    А також написав чотири книжки:

    - підручник “Економіка XXI”

    - художню повість “Лише секунда”

    - дитячу пригодницьку економічну історію «Котономіка або Як коти економіку будували»

    - довідник для підприємців-початківців «Власний бізнес. Перший крок. Економіка».

    Майже 200 тисяч людей зареєстровано на онлайн-курси Олексія з економіки й фінансів.

    Олексій Геращенко має величезний досвід і у веденні власного бізнесу, і в консультуванні інших бізнес-проєктів, і в реалізації бізнес-проєктів для компаній відомих компаній.

    У 2022 році був експертом Українського ветеранського фонду у конкурсній програмі ВАРТО 2.0

    Олексій вважає, що більшість ветеранів – це вмотивовані люди, чиї думки й душі палають реалізацією себе заради розвитку суспільства і країни. Говорить: “Ветерани — сильні духом люди, сповнені енергією, справжні патріоти своєї країни. Часто буває, що силі й енергії потрібні дати дороговкази, напрямок докладання зусиль. Поєднання прагнень, вольових зусиль і системності призводить до успіхів у справі”.

    Експертна рада конкурсної програми #Варто: Золоті руки

    Батт Оксана

    Має 15 років досвіду в продажах, 10 років досвіду в управлінні та розподілі фінансів, стратегічному плануванні, підприємницькій діяльності.

    З 2017 року була приватним підприємцем, співвласником мережі крафтових кав’ярень-пекарень "Живий Хліб".

    Серед її посадових обов’язків:

    • директор з управління фінансовими потоками;
    • відкриття з нуля нових торгових точок;
    • впровадження автоматизованої системи керування процесами виробництва, продажу, фінансів;
    • участь в розробці бізнес-планів з розширення виробництва та збільшення продажів;
    • участь в розробці ребрендингу компанії та створенні місії компанії.
    Також пані Оксана до 2019-го була приватним підприємцем та співорганізатором компанії SV-Ukraine, яка займалася доставкою та замовленням товарів зі США.

    Обов'язки:
    • активний пошук клієнтів;
    • організація викупу товарів на іноземних сайтах;
    • робота з коштами, контроль фінансів, виставлення рахунків за послуги;
    • налагодження процесу доставки замовлень зі США в Україну та безпосередньо клієнтам;

    З червня 2023 року і дотепер пані Оксана навчається на курсі "Професійний коуч" в школі МІКШ.

    “Розуміння проблематики та потреб сучасного бізнесу в Україні є для мене важливою передумовою для забезпечення стійкого росту та розвитку. Я глибоко вірю, що мій досвід та знання можуть бути цінними доповненнями для Експертної ради, сприяючи успішному вибору та реалізації інноваційних проєктів, спрямованих на розвиток бізнесу в Україні. Вірю, що партнерство з Українським ветеранським фондом відкриє нові можливості для мене особисто, а також допоможе спільно з командою експертів створити позитивні зміни для суспільства нашої країни”, — наголошує Оксана Батт.

    Михайло Іртлач

    Має понад 25 років досвіду в галузі маркетингу, фінансової аналітики та управління корпоративними ресурсами.

    Обіймав такі посади:

    • директор з маркетингу в Укрнет
    • директор з маркетингу в ESG Group
    • управляючий партнер в ТОВ “Глобал Діджитал”

    Також пан Михайло є членом Наглядової ради банку “Фамільний”, а ще - заступником командира ДФТГ з озброєння та логістики.

    Михайло Іртлач - кандидат економічних наук. Він - сертифікований незалежний експерт з корпоративного управління, експерт у сферах оцінки та управління фінансовими ризиками, бюджетування, бренд-аналізу, розробки стратегічних планів розвитку підприємства, кризового менеджменту тощо.

    “Заощаджувати на маркетингу - це, мабуть, найкоротший шлях до краху, навіть у хороші часи. А коли в країні війна, виважена та чітка ринкова стратегія стає одним із напрямів виходу з кризи. Для правильних рішень потрібна об'єктивна картина, погляд очима споживачів”, – наголошує Михайло Іртлач.

    Герчаківський Олег

    Професійний керівник з багаторічним досвідом у сфері архітектури та будівництва.

    Працював у готельно-ресторанній сфері на керівній посаді, вів власні проєкти ресторанів та кафе. Сумарно - 12 років досвіду у вказаній сфері.

    Окремий досвід менеджменту та управління фінансами здобутий у сфері HoReCa (Хорека) та автомобільному бізнесі.

    Освіта: магістр, Національний університет «Львівська політехніка», спеціальність «Архітектурне проектування»? аспірант Львівського університет бізнесу та права, спеціальність «Економіка»

    Робоча діяльність:

    • архітектор та СЕО архітектурного відділу в будівельній компанії;
    • управляючий готельно-ресторанного комплексу «Медова печера»;
    • власник кафе «Mentol»;
    • власник ресторану «Три корони»;
    • співвласник та СЕО двох автомобільних комплексів «Lux Wash».
    Пан Олег наголошує, що має досвід розбудови бізнесу з нуля, відтак знає, як створювати проєктні пропозиції, реалізовувати проєкти, масштабувати проєкти до створення франшизи.

    “Я радий, що маю нагоду долучитися до проєкту Українського ветеранського фонду, докладу всі свої набуті знання і досвід для створення умов на підтримку підприємницької діяльності ветеранів та членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, адже головна мета програми — допомога людям”, — переконаний Олег Герчаківський.

    Експертна рада конкурсної програми #Варто: Єднання

    Шимчук Анастасія

    Програмна координаторка Фонду родини Богдана Гаврилишина

    Майже 15 років досвіду у громадському секторі. Має досвід та експертизу у: запуску та управлінні проєктами, розбудові команд, комунікації із цільовими аудиторіями та партнерами, постановці цілей та задач, а також оцінці результатів.

    Анастасія очолювала та розвивала велику молодіжну організацію, працювала в аналітичному центрі над створенням сприятливого законодавчого середовища для громадських об’єднань, має досвід роботи із міжнародними партнерами.

    Серед іншого Анастасія оцінює проєкти учасників програм Фонду родини Богдана Гаврилишина та координує освітню програму, яка допомагає громадським активістам посилити свої навички у проєктному менеджменті та бюджетуванні.

    “Переконана, що зараз особливо потрібно підтримувати та розвивати ціннісні ініціативи; підтримувати людей, які своїми проєктами допомагають нашим захисникам та їхнім родинам. Тож сподіваюся, що мій досвід допоможе обрати гідні й ціннісні проєкти”, - зазначає Анастасія.

    Гальченко Ольга

    Понад десять років працює в Міжнародному Фонді Відродження, до цього працювала в ПРООН і ЮНЕСКО.

    Має диплом магістра з державного менеджменту міжнародних відносин. Освіту отримала у Франції та Великобританії, у 2008 році повернулась в Україну та долучилась до ініціатив сфокусованих на демократичному розвитку та посиленню громадянського суспільства України.

    В рамках роботи в програмі МФВ «Громадянська стійкість», опікується понад 50 грантами на тему реінтеграції та реабілітації ветеранів. Координує цільові проєкти дотичні до реформи ВЛК/МСЕК, допомоги родинам загиблих і зниклих безвісти, взаємодії поліції та ветеранів, розбудови інструментів реінтеграції на рівні громад, підтримки військовополонених і їх родин, захисту прав військовослужбовців та ветеранів.

    Має досвід роботи у сфері доступу до правосуддя, протидії дискримінації, посилення спроможності громад, безпеки та захисту прав людини.

    Щорічно оцінює сотні заявок, веде перемови з організаціями щодо підтримки, формує подання для прийняття рішень по проєктах, складає та перевіряє бюджети, шукає додаткове фінансування.

    Допомагає спільнотам об’єднуватись та розвиватись – наприклад, Мережа правового розвитку, Асоціація громадських радників України, Коаліція ветеранських просторів.

    З 2014 року займається волонтерством для фронту. Має досвід допомоги підрозділам починаючи з етапу формування до демобілізації та повернення додому.

    Анастасія Мазурок

    Анастасія Мазурок — операційна директорка провідної антикорупційної громадської організації Transparency International Ukraine, що адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі, eHealth, E-Data.

    Анастасія вже долучалася у ролі експертки конкурсу ВАРТО+ГО у 2022 році.

    Анастасія соціолог за фахом, має значний досвід планування, бюджетування проєктів і подальшого успішного менеджменту їхньої реалізації. Вміє забезпечувати сталість в умовах трансформації та розвиток в умовах невизначеності. Дотримується екологічних підходів в управлінні людьми.

    Експертка досліджувала і вивчала соціально-політичні процеси, настрої суспільства. І вже 8 років працює в соціально-гуманітарній сфері. З них — шість в антикорупційній громадській організації. Спочатку як менеджерка моніторингу та оцінки, а зараз як операційна директорка.

    Анастасія каже: "Вірю, що сильною країна є тоді, коли кожен її громадянин почувається реалізованим, сильним, щасливим і в безпеці. Я дуже розділяю ідею проєкту для ГО, оскільки вважаю, що сприяння реінтеграції ветеранів, їхніх сімей, людей, які постраждали найбільше внаслідок війни, така ж важлива частина щасливого майбутнього України, як військова боротьба за перемогу. Моя участь у цій програмі як експертки дозволить мені бодай трохи докластися до цієї важливої соціальної місії, використавши мій досвід і мої навички".

    Банківські реквізити:

    Український ветеранський фонд
    ЄДРПОУ 44565396
    МФО 820172
    UA388201720313231001301022947
    в Державна казначейська служба України м. Київ

    Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
    Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
    SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
    Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
    Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
    Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
    Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
    Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
    Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
    Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
    SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
    Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
    Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
    Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
    Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
    SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
    Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY