Розшук людей
Куди звертатись для розшуку зниклих?
Наразі в Україні не існує єдиного органу, відповідального за пошук безвісти зниклих та полонених, але існує низка органів та організацій, покликані виконувати ті чи інші функції, зокрема із пошуку та систематизації даних.
Для повідомлення про зникнення особи надайте максимальну інформацію про:
- військовослужбовця: - прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження, контактні дані, військову частину чи підрозділ проходження служби, посаду та звання (спеціальне звання), номер військового квитка чи жетону, особливі прикмети, які має людина (шрами, татуювання, родимки тощо), останнє відоме місце перебування та інші відомості, які можуть надати можливість ідентифікувати особу;
- цивільну особу: прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження, контакти, особливі прикмети та останнє відоме місце перебування.
Пам’ятайте! Не повідомляйте публічно (сторінки соціальних мереж) особисту інформацію (дату народження, посаду, місце служби тощо) про зниклих або полонених військовослужбовців до моменту надання відповідної інформації зі сторони росії, оскільки такі дані можуть нанести шкоду полоненому військовослужбовцю. Також уважно перевіряйте, чи не є ворожими чат-боти, у які надаєте інформацію.
Додатково!
Дії родини у випадках якщо член родини зарахований до лав ЗСУ (у тому числі ТрО) правоохоронних органів (далі – Захисник) пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув