Оголосили результати конкурсу з фінансування ветеранського бізнесу “Варто 11.0”. Переможцями стали 79 підприємницьких ініціатив з 17 регіонів України та столиці. Загалом вони отримають понад 111 мільйонів гривень на реалізацію своїх бізнес-ідей.
Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував результати 11-го конкурсу з підтримки ветеранського підприємництва «Варто 11.0». Серед 79 переможців найбільше представників Львівської (12 проєктів), Тернопільської (8), Полтавської (7) та Волинської (7) областей. Загальна сума, яку переможці отримають на започаткування та розвиток власної справи, становитиме понад 111 мільйонів гривень.
Фінансова підтримка для ветеранського бізнесу — це не лише про підтримку самих ветеранів, які, втілюючи власні мрії та реалізуючи таланти, повертаються до цивільного життя. Це також інвестиція в економіку нашої держави
“Програми Українського ветеранського фонду з підтримки ветеранів і ветеранок-підприємців є надзвичайно ефективними. На сьогодні це понад 800 підтриманих проєктів. І ці проєкти переважно успішні. Ветерани-підприємці, які отримали гранти від Українського ветеранського фонду, працевлаштували близько 800 людей на свої підприємства, і це без врахування сезонних працівників, що є надзвичайно високим показником”, — зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова під час пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі.
Як зауважила посадовиця, прагнення наших захисників та захисниць займатися власною справою підтверджують дослідження. Зокрема, згідно з результатами онлайн-опитування, яке Український ветеранський фонд провів у жовтні–листопаді цього року, майже 69% ветеранів і ветеранок зазначають про бажання мати свій бізнес.
“Український ветеранський фонд був створений лише у 2022 році. А на сьогодні ми маємо більш як 100 повністю реалізованих бізнесів. Це дуже хороший показник, ми бачимо результати нашої роботи. І при цьому ми розуміємо, що наші ветерани не лише отримують прибутки, але й сплачують податки до місцевих бюджетів”, — розповіла в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Вона також додала, що сфери бізнесу, у яких працюватимуть переможці, – дуже різні. За словами Ніни Роговець, як правило, ветерани хочуть реалізовувати проєкти у тій галузі, на якій добре знаються. Багато нових проєктів стосується сільського господарства, транспорту й логістики, створення закладів харчування та виробництва продуктів харчування. Це, наприклад, пекарні, виготовлення крафтових ковбасних виробів, меду, снеків. Є також проєкти соціального спрямування, як от ветеранський та освітній молодіжний простори, соціальний автопарк для працевлаштування та соціалізації ветеранів та ветеранок.
Історії ветеранів
Своїм досвідом реалізації проєкту поділився Михайло Рощук, ветеран, переможець першого конкурсу “Варто” від Українського ветеранського фонду. У 2022 році за підтримки фонду він відкрив у Києві, на Березняка, піцерію PIZZA BRO за франшизою.
“Бути серед перших непросто, ми були, так би мовити, першопрохідцями, які цю стежку торували. Тоді були перші відключення світла, перші обстріли, а досвіду ведення бізнесу у мене не було. Однак все вдалося. Думаю, сьогоднішнім переможцям має бути легше, адже це вже 11-та програма підтримки від Українського ветеранського фонду. Механізм напрацьований, а працівники фонду, маючи чималий досвід, завжди готові проконсультувати”, — говорить Михайло.
З-поміж переможців конкурсу “Варто 11.0” — Олександр (Терен) Будько. Під час пресконференції він розповів, що здобув перемогу із проєктом створення ветеранського простору “Перший ряд”.
“Це буде простір, де цивільні, військові і ветерани зможуть знаходити спільну мову, — місце за інтересами, назвемо це так. Його мета — руйнувати бар’єри між цивільним населенням та ветеранами. У просторі можна буде випити кави, буде невеличка сцена, щоб можна було проводити лекції, конференції, інші заходи. І важливо, що це буде повністю інклюзивний простір, доступний для кожного”, — розповів про свою ініціативу Олександр Будько, більш відомий за позивним Терен.
Зазначимо, що від початку своєї діяльності Український ветеранський фонд провів уже 11 конкурсів фінансової підтримки ветеранського бізнесу та ініціатив для ветеранів від громадських обʼєднань. За результатами попередніх десяти конкурсів, профінансовано 873 проєкти на загальну суму понад 427 мільйонів гривень.