Як успішно інтегрувати ветеранів і ветеранок в економічне життя України? Що мають зробити держава, бізнес та міжнародні партнери, щоб створити нові можливості для захисників і захисниць, які прагнуть розвивати власну справу? Про це йшлося під час Veterans’ Reintegration Conference 2025, що стала платформою для стратегічного діалогу між урядом, фінансовим сектором, бізнесом та ветеранською спільнотою.
Конференція зібрала понад 300 учасників офлайн та онлайн, а її головна мета — напрацювання стійких рішень для реінтеграції ветеранів.
Ключові питання, які обговорили під час Veterans’ Reintegration Conference 2025, — розвиток ветеранського підприємництва, створення умов для професійної самореалізації, посилення зв’язку між бізнесом, державними інституціями та міжнародними організаціями.
У відкритому інтерв’ю під час події взяла участь Міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
“Сьогодні ми творимо ветеранську політику — не як політику піклування, а як політику партнерства. Ветерани та ветеранки — це драйвери розвитку. Наше завдання — створити умови, в яких їхній потенціал розкриється на повну. Бо від сили кожного з них залежить сила нашої держави”, — наголосила посадовиця.
У рамках конференції відбулась панельна дискусія “Ветеранський бізнес: Зміцнення екосистеми”. З-поміж спікерів Veterans’ Reintegration Conference 2025 — виконавча директорка Українського ветеранського фонду Каріна Дорошенко та ветерани — переможці конкурсу #Варто Максим Стукало, засновник ветеранського проєкту з оренди будинків на колесах Mandry in UA, і Святослав Ніколайчук, засновник центру реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю Genesis&System Solution.
Обговорили, як держава та бізнес разом формують сприятливе середовище для розвитку ветеранського підприємництва, які існують інструменти підтримки. Зокрема гранти, навчальні програми, доступ до публічних закупівель, а також чому ветеранський бізнес — це про нову якість, стійкість та довіру.
Гранти для ветеранів
“Ми в Українському ветеранському фонді не просто надаємо гранти. Ми інвестуємо в потенціал тих, хто вже довів свою силу. У ветеранському бізнесі — майбутнє української економіки, і ми ставимо перед собою мету допомогти йому зростати”, — підкреслила Каріна Дорошенко.
Учасники події також мали змогу більше дізнатися про діяльність Українського ветеранського фонду завдяки окремій локації. На ній були представлені друковані інформаційні матеріали, напрацьовані фахівцями установи. Зокрема результати досліджень щодо викликів і перешкод, які долають ветерани в процесі реінтеграції, методичні матеріали про особливості комунікації із захисниками й захисницями та інше.
Захід організований у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України, Міністерством економіки України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Національним банком України, Korn Ferry та UCGA. Партнери конференції: Укрнафта, Ukrgasbank, МХП, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк та Raiffeisen Bank.