ЧАСТІ ПИТАННЯ
1. Чи надає Український ветеранський фонд гранти?
Фонд з 2022 року надавав фінансову підтримку ветеранам та членам їхніх сімей для реалізації проектів.
Відповідно до постанови КМУ від 10 вересня 2024 р. № 1042 Український ветеранський фонд внесено до переліку надавачів бюджетних грантів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2021 р. № 867
Відповідно від 10 вересня Фонд надає гранти, які дають змогу ветеранам і їхнім рідним відновити, масштабувати або ж розпочати власну справу
2. За якими програмами надається підтримка
Як визначає Порядок використання коштів бюджетною установою “Український ветеранський фонд” у період дії воєнного стану, затверджений Наказом Міністерства у справах ветеранів України 31 березня 2022 року № 63, фінансову підтримку від Українського ветеранського фонду можуть отримати ветерани та члени їхніх сімей.
Кошти призначені для створення належних умов для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності, відшкодування витрат для створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, зокрема таких, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні.
Розмір фінансової підтримки залежить від умов конкурсних програм, за якими вона надається. Детально про конкурсні програми з фінансування проєктів ветеранського бізнесу #Варто розповідаємо тут – https://veteranfund.com.ua/contests/
Водночас граничний розмір одноразового відшкодування витрат за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин становить 20 тисяч гривень. За цією програмою кошти перераховуються на зазначений у відповідній заяві рахунок заявника після проведення перевірки поданих документів. Виплати проводяться почергово, залежно від часу подання заяви та при наявності у Фонду відповідних коштів.
3. Хто може отримати фінансування
- фізичними особами – підприємцями першої, другої та третьої групи платників єдиного податку;
- особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність.
4. Що вважається доходом для фізичної особи-підприємця?
Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України, доходом для фізичної особи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (річного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), а також у матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.292.
5. Які доходи не включаються до доходу фізичної особи-підприємця?
До доходу не включаються пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодувань, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
6. Чи повинні фізичні особи-підприємці або комерційні юридичні особи сплачувати податки?
Так, якщо ви фізична особа-підприємець або комерційна юридична особа, ви маєте сплачувати податки відповідно до своєї системи оподаткування.
7. Чи фонд надає фінансову підтримку Благодійним фондам і благодійним організаціям?
Ні, фінансова підтримка БФ і БО не передбачена. Відповідно до підпункту 5 пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 256, право на отримання фінансової підтримки мають громадські об’єднання із статусом юридичної особи, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації.
Відповідно до пункту 2 статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання», громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.
У зв’язку з цим право на отримання фінансової підтримки від Фонду мають неприбуткові організації, зареєстровані у формі громадських організацій чи громадських спілок.