Гаряча лінія кризової підтримки – це першомомента допомога для ветеранів, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях
Телефонуйте:
0-800-33-20-29
У рамках проєкту «Гаряча лінія кризової підтримки» ми надаємо ветеранам допомогу у двох напрямках:
- Гаряча лінія кризової підтримки, де цілодобово та безкоштовно ветерани і їхні родини можуть отримати допомогу від фахових психологів у моменти кризи.
- Щотижневі групи підтримки: ці зустрічі створені для ветеранів та членів їхніх родин, пропонуючи формат змішаного середовища підтримки.
Гаряча лінія кризової підтримки
На гарячу лінію кризової підтримки 0 800 33 20 29 надійшло близько 40 000 дзвінків від ветеранів та членів їх родин за 16 місяців проєкту.
Лінія безоплатна та працює 24/7.
- ветеранам, які адаптуються у цивільному житті
- родинам, які чекають найближчих із фронту
- усім, кому треба заспокоїтися під час обстрілів
- людям після окупації
- тим, хто повернувся з полону
- тим, хто чекає своїх близьких із фронту
- при втраті рідних, домівки, вимушеного переїзду
- усім українцям у складних переживаннях, коли емоції беруть гору
Фахівці Гарячої лінії – кваліфіковані психологи, які пройшли спеціальне навчання з кризової допомоги та підтримки, мають великий практичний досвід. Головний психолог гарячої лінії – ветеран, який надає допомогу за принципом “рівний-рівному”.
Гарячу лінію кризової допомоги Українського ветеранського фонду запустили 27 червня 2022 року. Цей проєкт став можливим завдяки програмі Українського Фонду Швидкого Реагування, яку втілює IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.
Гаряча лінія підтримки входить до всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської “Ти як?’’.бли
Групи підтримки
У рамках проєкту працює декілька груп підтримки. Групи підтримки – це можливість бути серед людей зі схожим досвідом, в атмосфері розуміння та прийняття. Перша група підтримки була проведена в серпні 2022 року і вони регулярно проводяться. Ці групи включають 3 різних напрямки:
1.Група підтримки ветеранів та членів їхніх родин.
Група відбувається щонеділі, о 19:00, онлайн у Zoom.
2.Група підтримки і «лагідного» супроводу у втраті.
3.Група підтримки для українців, які втратили найближчих внаслідок російсько-української війни, за 8-кроковою програмою, розробленою Центром психологічної підтримки для людей, які втратили близьких.
Групи підтримки відбуваються у м. Київ, а також онлайн у Zoom для українців з інших міст. Це 8-12 зустрічей – раз на два тижні у вихідні.
Щоб взяти участь групі підтримки, – ветерану потрібно зареєструватись. За декілька годин до початку зареєстровані учасники отримують лист на електронну пошту з посиланням на зустріч.
Раніше фахівці Гарячої лінії кризової підтримки готували теми розмов заздалегідь за запитами учасників. Тепер групи підтримки відбуваються у форматі рефлексії. Ветерани та їхні близькі можуть поділитись сумною або радісною подією, що трапилась з ними, розповісти про свій досвід та дізнатись про досвід інших.
Такі групи підтримки потрібні для ветеранів і їхніх родин. Адже важливо мати безпечний простір, де тебе почують, зрозуміють та підтримають.
Наразі, було проведено понад 70 груп підтримки ветеранів та їхніх сімей.
У щотижневих групах підтримки взяли участь понад 60 учасників, серед яких ветерани та сім’ї, а також ті, хто втратив близьких.
Щотижнева група підтримки ветеранів, їхніх родин та всіх українців
Група відбувається щонеділі, о 19:00, онлайн у Zoom.
Терапевтична група для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни: людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну
Зустрічі групи відбуваються щочетверга, о 19:00 у Zoom.
Відбір учасників цієї групи здійснюють психологи за результатами індивідуальних консультацій.
Групи підтримки для тих, хто зазнав втрати (якщо з часу втрати минуло менш як 4 місяці)
Зустрічі групи відбуваються щопʼятниці, о 18:00, онлайн на платформі Google Meet.
Перед формуванням групи передбачено індивідуальну консультацію.
Очна група підтримки для людей, які переживають втрату рідних і близьких людей (якщо після втрати минуло 5 – 6 місяців)
Зустрічі групи відбуваються один раз на два тижні, у суботу, о 12:00, у м. Києві, в затишному кабінеті МРЦ «Personalite», що в районі Караваєвих дач. Перед формуванням групи — індивідуальна зустріч / консультація для знайомства.
За результатами роботи фахівців Гарячої лінії видано Путівник для ветеранів і членів їхніх родин у межах системи надання психологічної, медико-психологічної, психіатричної допомоги.
Збірник напрацювань і адаптованих матеріалів з досвіду діяльності Гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду.
Збірник включає огляд потреб українських ветеранів і ветеранок, а також їхніх рідних і близьких. У збірнику представлено авторські напрацювання та адаптовані матеріали, розроблені для підтримки ветеранів і членів їхніх родин на шляху реінтеграції до цивільного життя. Зокрема, у збірнику містяться «Дорожня карта» у системі надання психологічної, медичної та психіатричної допомоги, а також рекомендації ветеранам та членам їхніх родин. Ці рекомендації уклали фахівці Гарячої лінії кризової підтримки, виходячи з досвіду діяльності лінії та особистого досвіду практичної психологічної роботи, у тому числі в умовах повномасштабної війни в Україні.
Щочетверга, о 10:00 психологи діліться своїми рекомендаціями в ефірі радіо Армія FM.
Слухайте на хвилях FM вашого міста чи онлайн: https://www.armyfm.com.ua/
Ми підхоплюємо вас у момент падіння. Телефонуйте, щоб отримати підтримку та діліться інформацією з тими, хто цього потребує.
Гаряча лінія працює за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США