Безоплатний курс з OSINT-аналітики для ветеранів та ветеранок
Співпраця таких авторитетних інституцій, як Королівський інститут оборонних досліджень у Лондоні та Центр оборонних реформ у Києві, відкриває для ветеранів ЗСУ нові можливості у сфері розробки передових методів розслідувань з відкритих джерел (OSINT).
У рамках цього проєкту ветерани змогли використати свій бойовий досвід для набуття цінних аналітичних навичок через спеціалізоване навчання. Учасники курсу займалися розслідуваннями, які впливають на національну та глобальну безпеку, виявляючи та протидіючи загрозам. Завдяки таким інструментам, як Sayari та Exportgenius, ветерани відкрили для себе нові кар’єрні шляхи у сферах економічної розвідки та аналізу ринків.
Навчання відбувалося в два етапи. Перша частина охоплювала десять вебінарів, які зосереджувалися на різних аспектах методології роботи з відкритими джерелами, розвитку професійних навичок та опанування інструментів. Другий етап проходив в очній формі — команда аналітиків Open Source Centre відвідала Україну, щоб провести спеціалізований тижневий семінар для учасників.
Курс не лише підвищив професійні компетенції ветеранів, але й сприяв їхній соціальній адаптації та професійній реінтеграції.
Позаяк проєкт реалізується за підтримки Державного департаменту США, це свідчить про високий рівень довіри та визнання з боку таких організацій, підкреслює значення та потенціал ветеранів України на міжнародному рівні. Крім того, цей проєкт є важливим кроком у визнанні цінності та потенціалу ветеранів не лише як захисників нашої країни на полі бою, а і як професіоналів, здатних зробити значний внесок у сферу міжнародної безпеки та оборони.
Успішно завершили курс 35 ветеранів.
Відгуки про курс
Учасник Денис: “Це був дуже важливий і безцінний досвід. Жодна програма навчання, доступна в Україні, не дає такого спектру професійних можливостей, як курс, який ми пройшли. Теоретичний та практичний досвід з програмним забезпеченням — в місцевих реаліях безцінний. Це high level в галузі OSINT. Я мав досвід у цій галузі до навчання, але більша частина курсу була для мене новою та корисною. Вважаю цю галузь дуже перспективною для ветеранів ЗСУ, оскільки під час служби у армії дуже бракує часу на аналітичну роботу. Хочу висловити окрему подяку усій команді курсу та особливо нашому куратору, який був з нами 24/7. Дякую за досвід та ваш професіоналізм!”
Учасник Роман: “Створена для ветеранів російсько-української війни, програма пропонувала опанування як теорії, так і практичних навичок. Курс включав 10 онлайн-лекцій, кожна з яких була записана, щоб учасники могли переглянути їх у будь-який час. Під час курсу учасники навчилися працювати з відкритими джерелами та отримали можливість використовувати такі важливі інструменти, як, зокрема, Maltego, EO Browser, Marine Traffic та QGIS. Це покращило наші навички в методології OSINT. Особлива увага була приділена таким темам, як GEOINT та HUMINT, які навчили нас працювати з геопросторовою інформацією та людськими ресурсами під час розслідувань. Завдяки курсу я отримав практичні навички, зокрема, як відстежувати танкери, що порушують санкції, ідентифікувати фізичних та юридичних осіб, причетних до цих порушень”.
Учасник Євген: “Протягом курсу розширив своє бачення щодо актуальних напрямків OSINT-досліджень. Відкрив для себе нові інструменти для проведення пошуку інформації з відкритих джерел. Під час виконання практичних занять скористався можливістю обирати шляхи застосування нових інструментів проведення досліджень, поєднуючи опановані платформи зі знайомими мені алгоритмами”.
Учасник Ярослав: “Суттєво підвищив власну мотивацію після участі у практичних заняттях на офлайн складовій курсу. Дякую за підтримку у протистоянні агресору”.