Шлях ветерана
Шлях ветерана – це інформаційна кампанія, спрямована на формування у суспільстві поваги і підтримки ветеранів на шляху їхнього повернення в цивільне життя.
В рамках цієї концепції йдеться про відповіді на питання про майбутнє ветеранів у цивільному житті та інструменти донесення цих відповідей.
З повагою до ветеранів, Український ветеранський фонд проводить інформаційні кампанії, аби нагадувати важливість цінувати і розуміти, що шлях ветерана не відбувається сам по собі і суспільство має бути єдиним на цьому шляху.
На вулицях різних міст України можна з грудня 2023 року побачити сюжети соціальної реклами, яка говорить “Шлях ветерана. Ми поруч”. Це ще раз нагадування всім нам як суспільству, що маємо бути поруч з ветераном на шляху повернення в цивільне життя. Водночас це звернення до ветеранів, що суспільство готове стати підтримкою на шляху ветерана.
Зображення рук як символ взаємопідтримки і єдності, як символ переходу з військової кар’єри до цивільного життя відображено у 5 сюжетах. Героями сюжетів стали реальні ветерани зі своїм життєвим досвідом. Ця інформаційна кампанія нагадала, що війна – це не романтизована історія з блокбастерів. Наслідки і реалії не завжди будуть завуальовані. Це і є українська нова реальність. А ветерани – невід’ємна частина суспільства. І суспільству важливо вже зараз ставати інклюзивними, толерантними і небайдужими. Тож на одному з сюжетів показали реальність, якою вона є. Без прикрас.
Сила духу над силою тіла – це те, що, серед іншого, закладалось донести суспільству. Що ветерани з інвалідністю теж серед нас. Але життя після ампутації не закінчується. Один зі шляхів реабілітації є ветеранський спорт. Однак найперше – це вирощування недискримінації в соціумі і викорінення стереотипів.
Навіть після демобілізації у ветеранів немає остаточного відчуття, що він повернувся з війни. Той досвід, який він пережив, захищаючи нас, – травматичний. Те, що ветерану довелося бачити і робити, – тримає його свідомість в окопах і далі. Тому кожен з них має пройти свій власний шлях ветерана додому. Яким він буде – вирішувати самому ветерану.
Український ветеранський фонд на шляху ветерана готовий надати різні можливості: освітні, юридичні, фінансова підтримка бізнесу, психологічна підтримка, реабілітація ветеранів через фізичну активність. Нам як провайдеру держави в реінтеграції ветеранів і суспільству необхідно створити умови для того, щоб ветеран міг звернутися у будь-який момент і сказати: “Я хочу по-справжньому повернутись додому, з чого мені почати?”