УВФ, ЛУН і Uklon презентували інтерактивну карту ветеранських бізнесів

“Шлях ветерана. Бізнес” – у такій концепції Український ветеранський фонд спільно з партнерами ЛУН та Uklon виходять разом з метою підсилення ветеранів через бізнес, для підтримки підприємницької діяльності й комфортного повернення ветеранів додому. 

30 жовтня вони разом презентували інтерактивну карту ветеранських бізнесів https://misto.lun.ua/veteran. На одній платформі зібрали бізнеси, запущені в різних регіонах Україні ветеранами та їхніми родинами. 

Цей проєкт став початком колаборації державної інституції та бізнесу, які об’єднались заради ветеранів. Український ветеранський фонд як експерт з питань ветеранів разом з партнерами обрали напрям реінтеграції через бізнес.

Сьогодні бізнеси ветеранів можна знайти на інтерактивній карті, розробленій ІТ-компанією ЛУН в рамках соціальної ініціативи ЛУН Місто. У якому населеному пункті України ви б не були – можна за своєю геолокацією пошукати найближчий до вас ветеранський бізнес і обрати потрібні товари чи послуги. Uklon як один з найбільших сервісів таксі в Україні долучився до проєкту, як інформаційним підсиленням карти, так і подальшою участю в реінтеграції ветеранів.

Презентована карта на сьогодні налічує 77 проєктів та буде продовжувати наповнюватися.

Руслана Величко-Трифонюк, в.о. Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів говорить: 

“Ми багато розповідаємо про наших переможців програм фінансування і часто у соцмережах отримуємо запитання стосовно того, де можна придбати ту чи іншу продукцію ветеранів. Тому ми зібрали всі бізнеси, які вже пройшли конкурсний відбір в УВФ, і де ми, як державна установа, можемо  засвідчити: ці бізнеси існують, дотримуються законодавства, не мають заборгованостей. 

Ця карта буде постійно наповнюватися. Будь-яка юридична форма та сфера діяльності бізнесу може бути розміщена на карті. Наразі превалює сфера харчування. Набирає обертів сфера оборонно-промислового комплексу. Це закономірно, адже ветерани набули профільні знання,  які застосовують у цивільному житті й продовжують допомагати побратимам. До того ж зв’язки з військовими дозволяють оперативно отримувати фідбек по продукції. 

З міркувань безпеки ми не маркуємо бізнеси, які працюють близько до зони бойових дій. А ті бізнеси, що представлені – це позитивний фідбек від самих ветеранів-підприємців”.

Серед презентованих бізнесів є десятки натхненних історій успіху ветеранів. Наприклад, ветеран Марко Мельник. Книги його видавництва читають маленькі українці та генерал Залужний. У 2014 році Марко пішов добровольцем на фронт. Був солдатом розвідувально-диверсійного підрозділу батальйону “Aзoв”. Військовий журналіст. 2016-го року у Києві заснував одне з перших в Україні ветеранських видавництв. Замовляючи книги у ветерана Марка Мельника, ви допомагаєте забезпечити книгами та військових.

Володимир Довган – ветеран АТО та майстер гончарної справи. Разом з дружиною чоловік розбудовує в селі на Київщині унікальну гончарню Dovgan-art, де лікуватимуть посттравматичний стресовий розлад.

Андрій Сарвіра – ветеран, підприємець та засновник ресторану First Wave у Дніпрі.  У перші дні війни заклад годував гарячими обідами і військових, і переселенців, і поліцейських. Щодня тут харчувалися по півтисячі осіб. Зараз пан Андрій продовжує допомагати війську та розвивати власну справу. 

Таких життєвих історій про те, що життя після війни існує безліч. І Український ветеранський фонд, який сприяє відкриттю і розвитку ветеранського бізнесу, реінтеграції ветеранів через власну справу, анонсує престури по регіонах, аби журналісти та блогери мали можливість побачити приватні підприємства на власні очі й отримати можливість дізнатись про історії ветеранів та їхніх сімей у розвитку бізнесу та поверненню в цивільне життя більше. Підтримайте своїх і ви. 

Про мотивацію підтримки та популяризації ветеранських бізнесів в усіх регіонах країни говорить Денис Суділковський, маркетинг-директор ЛУН та амбасадор Українського ветеранського фонду: 

“Ми бачимо майбутнє України таким, де ветеранів поважають, і де ветеранський бізнес має преференції не виключно в економічному чи податковому полі, а безпосередньо у користувачів. Коли ти обираєш між кількома бізнесами, нам хочеться, щоб люди надавали перевагу тим бізнесам, котрі засновані ветеранами. Тож одна з ідей популяризації проєкту в тому, щоб користувачі звертали увагу хто є засновником бізнесу. На карті вже можна подивитися перші додані ветеранські бізнеси, а також подати заявку на додачу нових бізнесів на цю карту. 

ЛУН – це комерційний бізнес. ЛУН.Місто – громадська організація, яка втілює соціальні ініціативи. Це є наша ДНК компанії. Ми ставимось до ветеранів з найбільшою шаною, бо вони ризикнули найціннішим заради нашого спільного, заради Незалежності України, заради її існування. Це найменше, що ми можемо зробити для ветеранів – допомогти їм реінтегруватися у мирне життя. Закликаємо відповідальні бізнеси долучатись до ініціатив підтримки. Розвивати культуру шани і поваги до ветеранських бізнесів серед інших не ветеранських бізнесів”.

Скористатися картою можна на сайті ЛУН Місто або Українського ветеранського фонду, а також в додатку Uklon. Натиснути “знайти мене на карті” і побачити бізнеси, які є зовсім поруч або у вашому місті. 

Дмитро Дубровський, співзасновник та СЕО ІТ-компанії Uklon, так говорить про можливості популяризації проєкту: 

“Uklon – це та компанія, яка широко представлена для споживачів. Тож у цьому проєкті Uklon виступає, перш за все, логістичним партнером. Зокрема, через  клас авто “Інклюзивний”. Але ми готові підтримати популяризацію карти ветеранських бізнесів не лише через рекламну інтеграцію. Наприклад, у мобільному застосунку на маршруті поїздки користувача позначати ветеранські бізнеси, що знаходяться неподалік. Ми як компанія переконані, що підтримка ветеранів та ветеранських бізнесів – це найменше, що можемо дати навзаєм. І ця підтримка має йти від усіх бізнесів та суспільства в цілому. Реінтеграція ветеранів у суспільство – це те, з чим працюємо вже зараз, підтримуючи ініціативи Українського ветеранського фонду”.

На сьогодні Український ветеранський фонд підтримав 440 ветеранських бізнесів (станом на 10.2023). З них — 263 за програмою 20 тисяч і 177 ветеранських бізнесів за програмами Варто. Також 18 громадських організацій в рамках конкурсної програми ВАРТО+ГО отримали кошти на реалізацію проєктів, які допомагають ветеранам та членам їхніх родин. Які ветеранські бізнеси можна підтримати за допомогою Карти 

Довідково:

Український ветеранський фонд –  державний провайдер сервісу реінтеграції ветеранів до продуктивного цивільного життя. Команда УВФ щодня працює для ветеранів і їхніх родин. Поки ветерани знову захищають Україну на фронті й захищають наше майбутнє — УВФ турбується про їхнє завтра, про їхнє повернення додому душею і тілом.
УВФ займається фінансуванням бізнесу ветеранів (мікрофінансування, великі конкурсні програми з можливістю отримати до 3 млн грн на власну справу), надає юридичні консультації, кризову підтримку на Гарячій лінії, проводить опитування та аналітичні дослідження, вивчає потреби ветеранів та надає рішення і можливості. 

ЛУН Місто – соціальна ініціатива української IT-компанії ЛУН. На початку повномасштабної війни на сайті ЛУН Місто  була запущена серія інтерактивних карт — карти інформували щодо працюючих аптек, наявності бензину, закладів з генераторами під час блекаутів тощо. 

Наразі є два актуальних проєкти: Карта інклюзивності та Карта ветеранського бізнесу спільно з Українським ветеранським фондом та Uklon. 

Також на карах ЛУН Місто можна знайти інформацію про укриття, заповненість дитячих садків, благодійні бокси, бювети тощо. Карта працює по всій Україні, користування нею та додавання своїх закладів безплатне.

Uklon – сервіс онлайн-замовлення авто, який об’єднує десятки тисяч водіїв у 27 містах України. Сервіс є розробкою однойменної продуктової ІТ-компанії. Член IT Ukraine Association та European Business Association.

Сайт працює у тестовому режимі.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на e-mail:

Банківські реквізити:

Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ

Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY