У визнанні неймовірного внеску жінок у часи випробувань, Українська правда відзначила сотню жінок, які стали символами непохитної сили, мужності та надії для України. Серед них — Руслана Величко – Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, волонтерка Міжнародного благодійного фонду Повернись живим та радниця заступниці Міністра оборони України, чиї зусилля значно посилили не лише військовий, але й соціальний захист країни.
Внесок у обороноздатність
Одним з ключових досягнень Руслани Величко стало ініціювання та впровадження важливих законодавчих змін у березні 2022 року. Ці зміни до Податкового та Митного кодексів України були спрямовані на здешевлення вартості продукції, необхідної для забезпечення національної безпеки і оборони, та відсічі агресії. Завдяки цим законодавчим ініціативам, волонтери та благодійні організації змогли ефективніше допомагати Збройним Силам України. Зокрема, у закупівлі товарів військового призначення та товарів подвійного використання.
Ці законодавчі зміни стали фундаментом для численних закупівель, які допомогли посилити обороноздатність України. У фонді “Повернись живим”, зокрема, Руслана Величко забезпечила закупівлю комплексу Bayraktar TB-2 з супутніми товарами, бронемашин, та багато інших товарів, що стали значним вкладом в обороноздатності країни. Руслана Величко відіграла ключову роль у цих процесах, забезпечуючи його спроможність відповідати на виклики часу. Зокрема з тим, що Фонд отримав можливість мати дозволи на імпорт таких товарів, як і інші благодійні фонди.
Розвиток Українського ветеранського фонду
Розвиток Українського ветеранського фонду під керівництвом Руслани Величко також включав розширення програм підтримки ветеранів, в тому числі через кризові гарячі лінії, юридичні консультації та соціальну адаптацію. Фонд активізував свою діяльність у сфері реінтеграції ветеранів, сприяючи їх поверненню до цивільного життя, перекваліфікації та працевлаштуванню. Ініціативи Величко знайшли підтримку у міжнародних партнерів, включаючи Міжнародний фонд “Відродження” та IREX, NATO, що значно розширило можливості фонду у допомозі українським ветеранам.
Дівчина-байрактар
Дівчина-байрактар, саме так охарактеризував Руслану Величко Мілан Лєліч, заступник головного редактора “РБК-Україна”
Не лише тому, що в 2022 році вона вела наймасштабніший проєкт фонду “Повернись живим” із закупівлі трьох “Байрактарів” з усім супутнім обладнанням. А й через ударну силу, з якою вона реалізує свої незліченні проєкти, як у “Повернись живим”, так і в Українському ветеранському фонді. А раніше – при створенні “Мілітарного”, проєктах щодо відкритих даних, багаторічному спостереженні на виборах в “Опорі” тощо. Всього, мабуть, не згадає і вона сама.
“Руслана каже, проєкти, подібні закупівлі “Байрактарів”, це для неї перш за все режисура, відсилаючи до першої – режисерської – освіти: треба заздалегідь продумати весь проєкт і прорахувати всі можливі комбінації”, розповідає Мілан Лєліч.
Якщо до режисерських навичок, юридичних знань і практики їх застосування додати ще й її жорсткий, інколи навіть колючий, але дуже сильний характер – така ударна сила ще здатна буде здивувати багатьох.
Її внесок у зміцнення оборони та підтримку соціального захисту в Україні став важливою частиною загальнонаціональних зусиль, що заслуговує на високе визнання.
Руслана Величко, разом з іншими жінками, демонструє приклад мужності, лідерства та відданості справі, надихаючи суспільство на подальші звершення та єднання навколо спільних цілей.
Відзнака Українською правдою сотні жінок за їхній непереможний дух і внесок у захист країни підкреслює значення кожної особистості у створенні міцної, стійкої та справедливої України. Ця відзнака слугує нагадуванням про силу, що лежить у спільній праці та непохитному відданні ідеалам свободи та незалежності.