Український ветеранський фонд звітував перед ветеранами, Міністерством у справах ветеранів, Наглядовою радою і партнерами фонду щодо проробленої роботи. Протягом тижня ми ділитимемося з вами головними досягненнями Українського ветеранського фонду за цей рік.
Цього року робота фонду була сконцентрована на декількох напрямках: розвиток ветеранського бізнесу, працевлаштування, освітні програми, психологічна та юридична підтримка, реабілітація через фізичну активність, проведення інформаційних кампаній, аналітичні дослідження потреб ветеранів, участь у благодійних заходах та організація першого в Україні фестивалю ветеранської культури “Коло ветеранів”.
“Коли ми започатковували фонд, я й подумати не могла, скільки напрямків роботи почне охоплювати ця структура. Я вдячна команді, особливо людям, які у фонді з перших днів. Ці люди працюють насамперед за ідею — ідею вдячності та щасливого майбутнього для ветеранів і ветеранок України”, – зазначила пані Міністр у справах ветеранів України та ексочільниця Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова під час звітного заходу.
Цього року програми Фонду побили чимало рекордів – гранти на розвиток власної справи отримали 163 ветерани та члени сімей загиблих захисників, 16 громадських організацій отримали фінансування на проєкти, спрямовані на реінтеграцію ветеранів і ветеранок.
“У рамках програми “Варто” ми провели три конкурси “Варто почати власну справу” та “Варто 11.0”, а також “Варто: шлях відновлення” для громадських організацій. Кожна з програм била рекорди: на “Варто почати власну справу” ми отримали 219 заявок, а вже через декілька місяців на “Варто 11.0” подалися 248 ветеранів”, – підкреслила в.о. Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Зокрема, одна з переможниць “Варто”, донька полеглого захисника, Ольга Олефіренко увійшла до списку 100 найвпливовіших жінок світу за версією ВВС.
Важливим напрямком роботи залишається Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду – цього року ми отримали понад 14000 звернень, провели 107 груп підтримки та здійснили понад 2000 комплексних юридичних консультацій.
Діяльність фонду за рік у цифрах
▪️163 ветеранських бізнеси отримали гранти на розвиток власної справи;
▪️ за контрактами загальна сума за договорами з переможцями сягає понад 442 мільйони (станом на 1 грудня);
▪️профінансовано 16 проєктів громадських організацій, спрямованих на реінтеграцію ветеранів та ветеранок;
▪️отримано 14000 звернень на Гарячу лінію кризової підтримки;
▪️надано понад 2000 юридичних консультацій;
▪️кваліфікованими психологами фонду проведено 107 груп підтримки;
▪️розроблено путівник “Шлях ветерана”; 44 примірники якого поширено серед ТЦК та СП по всій Україні;
▪️Український ветеранський фонд став співорганізатором шести освітніх програм для ветеранів і ветеранок;
▪️започатковано власний подкаст “Свій простір”, у рамках якого вже вийшли 8 випусків;
▪️випускали відеоролики соціальної реклами, зокрема ролик “Шлях ветерана” отримав нагороду Best of Contest Київському міжнародному фестивалі реклами, а відеоролик “Це саме той ветеран” тільки у наших соціальних сережах подивились понад 1 мільйон разів, а загалом на всіх платформах охоплення сягало понад 25 млн.
“Я дякую команді фонду за вашу роботу. Я дивлюся на цифри і розумію, їх треба лише примножувати. Особисто я готовий допомогти у цьому, чим зможу”, – додав амбасадор Українського ветеранського фонду, військовослужбовець та виконавець Олександр Ярмак.