min_vet_min

Робота, житло, медицина: Головні кроки з адаптації ветеранів

У нинішньому Кодексі законів про працю України слово «ветеран» згадується лише двічі. Це вказує на недостатню увагу до цієї категорії громадян. Попри те, що війна щодня збільшує кількість ветеранів, законодавство залишається незрозумілим і неповним щодо їхніх потреб. Зростаюча кількість ветеранів вимагає розширення і систематизації правових норм, що стосуються їхнього працевлаштування, освіти, медицини та соціальної підтримки.

Війна створює значний розрив між законодавчою базою та реальністю, з якою стикаються ветерани. Це викликає критичні питання щодо механізмів інтеграції та підтримки. Деякі експерти зазначають, що створення окремих законів для ветеранів може спричинити їхню ізоляцію від цивільного суспільства та нерівність. Важливо забезпечити можливість повернення ветеранів до цивільного життя з мінімальними зусиллями, зменшивши бюрократичні перепони та створивши цілісну систему підтримки.

Кар’єрні центри

Кар’єрні центри для працевлаштування ветеранів, за зразком американських, могли б стати першою точкою входу для підтримки їхньої адаптації. Дослідження, проведене Українським ветеранським фондом у січні 2024 року, підтверджує необхідність таких центрів. Анонімне онлайн-опитування показало високу потребу ветеранів у фінансовій підтримці (56,16%), зміцненні здоров’я (52,44%) та придбанні житла (29,23%). Центри могли б надавати ветеранам інформацію про програми підтримки, психологічні та юридичні консультації, а також допомогу у навчанні та працевлаштуванні.

Ринок праці

На ринку праці ставлення до ветеранів змінюється на краще. Дослідження серед роботодавців виявило, що ветерани, які мають досвід роботи в командах та технічні навички, є перспективними кандидатами в різних галузях. Зокрема ІТ, інженерії, будівництві та логістиці. Роботодавці готові надавати стажування та менторську підтримку ветеранам, організовувати навчальні курси та забезпечувати часткову зайнятість.

Значною проблемою є незнання ветеранами про наявні програми навчання та перекваліфікації. Зараз процес навчання є забюрократизованим, і багато ветеранів не мають необхідних ресурсів для його проходження. Кар’єрні центри могли б допомогти ветеранам зорієнтуватися в ринку праці, знайти навчальні заклади або курси та допомогти з оформленням документів.

Родини ветеранів

Окрім підтримки самих ветеранів, важливо звернути увагу на працевлаштування другого з подружжя, які також стикаються з викликами адаптації. Сім’ї військовослужбовців часто перебувають у стані невизначеності й потребують підтримки для повноцінної інтеграції у цивільне життя.

Для полегшення процесу працевлаштування ветеранів і їхніх сімей необхідно внести зміни до Кодексу законів про працю. Необхідно включивши окрему главу, яка б регулювала трудові відносини для ветеранів та забезпечила їм певні пільги. Наймання ветеранів – це не тільки соціальна відповідальність, а й вияв вдячності та поваги до тих, хто захищає країну.

У своїй статті Руслана Величко-Трифонюк розглянула проблеми та надала пропозиції щодо інтеграції ветеранів у цивільне життя, зосереджуючись на питаннях працевлаштування та перекваліфікації. Спеціально для NV Бізнес

Банківські реквізити:

Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ

Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY