min_vet_min

ЗВІТ за 2022 рік

Відповідно до Положення про Бюджетну установу “Український ветеранський фонд”, затвердженого Наказом Міністерства у справах ветеранів України № 263 від 20.12.2021 року та на виконання Бюджетної програми 1030 “Функціонування Українського ветеранського фонду, героїзація образу ветерана війни та вшанування пам’яті загиблих (померлих) захисників України”, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 256 від 11.03.202 “Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду”(зі змінами) (далі Порядок), бюджетні кошти використовуються Бюджетною установою “Український ветеранський фонд” Міністерства у справах ветеранів (далі Фонд) для:

1) надання фінансової підтримки ветеранам та членам їхніх сімей для реалізації проєктів (далі – фінансова підтримка), які за результатами конкурсного відбору визначені переможцями та спрямовані на:
    ⦁ реінтеграцію ветеранів та членів їхніх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного та психічного здоров’я;
    ⦁ підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння в їх працевлаштуванні;
2) організації конференцій, форумів, програм та інших публічних заходів відповідно до основних завдань Фонду;
3) проведення соціологічних та інших досліджень, опитувань щодо громадської думки і фокус-груп тощо;
4) розроблення, виробництва, розміщення та поширення друкованої продукції, фото- та відеоматеріалів, телевізійного продукту, відео- та звукозаписів, публікацій, інформаційних і рекламних матеріалів, пов’язаних із виконанням завдань і функцій Фонду;

1) надання фінансової підтримки ветеранам та членам їхніх сімей для реалізації проєктів (далі - фінансова підтримка), які за результатами конкурсного відбору визначені переможцями та спрямовані на:

 

⦁ реінтеграцію ветеранів та членів їхніх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного та психічного здоров’я;
⦁ підтримку підприємницької діяльності ветеранів та сприяння в їх працевлаштуванні;

На забезпечення функціонування Українського ветеранського фонду на 2022 рік було передбачено 83 901 400 гривень. Після секвестру бюджету та перенесення витрат на потреби сектору безпеки і оборони бюджет Фонду становив 67 501 200 гривень.

З початком повномасштабного вторгнення вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 590 “Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану”(змінами). Дана Постанова визначає механізм виконання в особливому режимі повноважень Казначейством та органами Казначейства, пов’язаних із здійсненням казначейського обслуговування бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

КЕКВ 2610 (Фінансування проектів) не ввійшов в перелік черговості Казначейства та органів Казначейства згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року №590.
Тому для виконання програм підтримки ветеранів, членів їхніх родин та родин загиблих (померлих) захисників та захисниць в Порядок були внесені зміни від 26.03.2022 щодо використання Фондом коштів підчас воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
Зміни, внесені згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №366 від 26 березня 2022 року встановлюють, що:
  15. У разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану бюджетні кошти використовуються Фондом для:

   1) надання підтримки ветеранам та членам їх сімей, у першу чергу тим, які виконують конституційний обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України у складі Збройних Сил або добровольчих формуваннях територіальних громад;
  2) фінансування заходів щодо створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні;
  3) забезпечення функціонування Фонду відповідно до затвердженого кошторису (оплата праці працівників; нарахування на оплату праці; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, необхідних для виконання визначених завдань; оплата послуг (у тому числі комунальних послуг та енергоносіїв); видатки, пов’язані із службовими відрядженнями; обов’язкові платежі до бюджету з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства).
{Пункт 15 доповнено підпунктом 3 згідно з Постановою КМ № 366 від 26.03.2022}
У період дії воєнного стану положення, передбачені пунктами 3-14 цього Порядку, не застосовуються.
Особливості використання Фондом бюджетних коштів у період дії воєнного стану встановлюються Мінветеранів.

Дані зміни дозволили розпочати фінансування заходів щодо створення умов для інтеграції ветеранів та членів їх сімей, зокрема таких, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні (п.15.2 Постанови №256), а саме:

 

Програма мікрофінансування

Робота фізичних осіб-підприємців і самозайнятих осіб є необхідною складовою роботи економічного сектору, який зараз переживає складні часи. Ветеранський бізнес може стати майданчиком для надання робочих місць тим людям, які втратили роботу в результаті евакуації або знищення підприємств, що є одночасно інструментом часткової боротьби з вимушеним безробіттям.
В рамках програми заявники (з числа ветеранів, членів їхніх родин, а також членів родин загиблих (померлих) захисників), які є внутрішньо переміщеними особами, що здійснюють підприємницьку діяльність як фізичні особи-підприємці чи самозайняті особи, можуть отримувати відшкодування для відновлення та ведення підприємницької діяльності у сумі до 20 000 грн.  Програма розрахована до кінця дії режиму воєнного стану.
Після опрацювання технологічної частини процесу, створення CRM системи (за рахунок залучених позабюджетних коштів) програма розпочала роботу 12 травня 2022 року.

Видатки за даною програмою здійснюються за КЕКВ 2730 “Інші виплати населенню” в порядку черговості, що визначено Постановою Кабінету Міністрів України №590 від 9 червня 2021 р. № 590 (Зі змінами)

Від початку функціонування програми відшкодування надавалось фізичним особам-підприємцям і самозайнятим особам серед ветеранів, родин ветеранів і членів родин загиблих, які мали статус внутрішньо переміщених осіб.
За даними шостого раунду загального опитування населення, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ) із 17 до 23 червня понад 5,5 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО) повернулися до своїх будинків в Україні, проте загальна кількість внутрішньо переміщених осіб залишається високою – понад 6,27 млн (станом на 23 червня 2022 року 14,2% загального населення). Показник ВПО зменшився на майже 900 000 осіб (12%) з 23 травня. Це друге поспіль зафіксоване зменшення кількості ВПО в Україні з 24 лютого 2022 року. Майже половина тих, хто покинув звичні місця проживання після 24 лютого, уже повернулися. Паралельно з продовженням зменшення загальної кількості ВПО, кількість осіб, що повернулися суттєво зросла у період із 23 травня до 23 червня 2022 року. Аналіз повернень показує, що їхня динаміка стрімко зростає.
Вказані дані продемонстрували значну відмінність в статусі проживання українців в червні порівняно з березнем 2022 року та вказали на необхідність зміни підходів до надання підтримки та супроводу. 

На черговому засіданні Кабінет Міністрів України, 27.08.2022,  вніс зміни запропоновані Міністерством у справах ветеранів України до Порядку, до підпункту 2 пункту 15, а саме: “фінансування заходів щодо створення умов для інтеграції та розвитку ветеранів та членів їх сімей, зокрема, що були евакуйовані, за новим місцем проживання в Україні” для створення можливості реалізації підтримки ветеранів та членів їхніх родин та родин загиблих (померлих) захисників України, що повернулись до свого постійного місця проживання в Україні.
Крім того було приведено  підпункт 1 пункту 15 діючого Порядку у відповідність до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та поширено не тільки на військовослужбовців , що проходять службу у Збройних Силах України, але й на тих, хто служить у інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України.

За час дії програми у 2022 році (травень-грудень) отримано та опрацьовано 321 заявок, відшкодовано 2 097 724 грн (112 заявок відшкодовано). 

Гаряча лінія кризової підтримки

На виконання п.15.1. Порядку
“надання підтримки ветеранам та членам їх сімей, у першу чергу тим, які виконують конституційний обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України у складі Збройних Сил або добровольчих формуваннях територіальних громад;”
Фондом було ініційовано створення гарячої лінії кризової підтримки.

У липні 2022 – Запущено Гарячу лінію кризової підтримки. Роботою гарячої лінії Український ветеранський фонд надає термінову допомогу в кризових ситуаціях під час російсько-української війни. З середини вересня лінія перейшла в цілодобовий режим функціонування.
На Гарячу лінію звертаються ветерани, родини ветеранів, родини загиблих (померлих) захисників та захисниць і всі, хто потерпає від бойових дій. Дзвінки безкоштовні за єдиним номером – 0 800 33 20 29.
Фахівці цілодобово надають кризову допомогу з різних питань. Найчастіше звертаються, у разі отримання поранення, загибелі близьких, втрати зв’язку з близькими і переживань за їхню безпеку, раптової втрати укриття, втрати майна до точки бідності, знаходження в зоні бойових дій тощо.

На Гарячій лінії кризової підтримки працює 12 фахівців, які позмінно надають кризову допомогу відповідно до розпланованого керівником проекту і головним психологом проекту графіку.

Станом на 31.12 опрацьовано понад 6000 дзвінків. (липень-грудень)
Українським ветеранським фондом покривається вартість телекомунікаційного зв’язку.
Основні витрати на оплату фахівців лінії здійснюються програмою IREX на підставі трьохсторонньої угоди з Фондом та виконавцями. Сума залучених у майновій формі коштів становить 6 100 000 гривень.
Гаряча лінія взаємодіє з Урядовою гарячою лінією, ГО “Юридична сотня”, ГО “Адвокати ЗСУ” для надання максимальної підтримки абонентам у випадках, коли дзвінок не стосується психологічної допомоги.

Конкурсні програми підтримки проектів

Станом на серпень 2022 року в бюджеті Українського ветеранського фонду було передбачено 23 780 000 грн за КЕКВ 2610 (Фінансування проектів) і фактично Фонд не міг здійснювати належну основну визначену Порядком діяльність, пов’язану з фінансовою підтримкою проектів, оскільки КЕКВ 2610 (Фінансування проектів) не ввійшов в перелік черговості Казначейства та органів Казначейства згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року №590 (зі змінами).
В результаті проведених ініціативних перемовин було внесено зміни в нормативно правові акти, що надали можливість розпочати процедури конкурсних відборів проектів для фінансування:

Відповідно у вересні 2022 була відновлена можливість провести конкурсні програми і надати підтримку ветеранам і членам родин загиблих (померлих) захисників та захисниць України.
Також додатково Український ветеранський фонд залучив грантові кошти у сумі 120 000 доларів США на підтримку ветеранського бізнесу від фонду Razom for Ukraine.

З моменту отримання юридичної можливості проводити конкурсні програми (вересень 2022) Фондом було проведено три конкурсні відбори.
  ⦁ Варто – підтримка ветеранського бізнесу 
  ⦁ Варто+ГО – підтримка проєктів громадських організацій, які працюють для ветеранів і їхніх родин 
  ⦁ Варто 2.0. – підтримка ветеранського бізнесу 

Програми Варто та Варто 2.0 орієнтовані на фінансування бізнесу ветеранів та членів родин загиблих. 
Подавати заявки на фінансування проєктів могли:

⦁ ветерани, члени сімей  ветеранів війни загиблих (померлих) та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;
⦁ юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Програма Варто+ГО орієнтована на підтримку громадських об’єднань із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), діяльність яких спрямована на захист прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їхніх сімей.
Подавати заявки на фінансування проєктів могли:
⦁ Громадські об’єднання із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки та мають статус неприбуткової організації, до статутної діяльності яких належать питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.

Пріоритети програми Варто+ГО:

⦁ Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку.
⦁ Соціальний супровід ветеранів, членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
⦁  Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Мінімальна запитувана сума на проєкт кожної з програм складала 500 000 грн.
Максимальна запитувана сума на проєкт кожної з програм складала 1 000 000 грн.
Кількість заявок та переможців по програмам

ВАРТО ВАРТО 2.0 ВАРТО+ГО
Заявки
76
67
39
Переможці
30
23
8

Оцінювання проектів відбувається в 2 етапи згідно з “Порядком проведення конкурсного відбору проєктів, реалізація яких здійснюватиметься за підтримки бюджетної установи “Український ветеранський фонд”, та моніторингу їх реалізації”
  ⦁ технічний відбір
  ⦁ експертний відбір

Відповідно до конкурсів було сформовано три експертні ради, котрі провели експертне оцінювання аплікаційних заявок.
Вимоги до експертів:
  ⦁ вища освіта не нижче першого (бакалаврського) рівня;
  ⦁ досвід ефективного управління проєктами, зокрема досвід бюджетування проєктів не менше трьох років;
  ⦁ знання ділової української мови;
  ⦁ бездоганна ділова репутація.

Також, для програм Варто та Варто 2.0 було перевагою розуміння побудови та розвитку бізнес-процесів. А для програми Варто+ГО розуміння діяльності громадських об’єднань, проєктної роботи і досвід роботи з ветеранами.
Експерти обираються до кінця календарного року відповідно до Положення про Експертні ради бюджетної установи «Український ветеранський фонд».
Кожен з кандидатів проходить ретельну перевірку на: зв’язок з державою-агресором, наявність судових рішень з приводу вчинення корупційних та інших правопорушень, наявності конфлікту інтересів  при здійсненні експертної діяльності та публічну репутаційну діяльність. Експерти в своїй роботі керуються Методикою експертного оцінювання. В звіт з оцінювання експерта входить як бал за проєкт, так і фінальний коментар експерта.

Загалом було підтримано 61 проєкт на конкурсній основі.
Цього бюджетного року (вересень-грудень) профінансовано конкурсні програми на суму 21 025 652,10 гривень.
Про переможців проектів відзнято 8 телевізійних сюжетів, зокрема і в рамках інформаційного марафону, а також вийшло 635 публікацій у всеукраїнських і регіональних ЗМІ, а також 146 постів у соціальних мережах Українського ветеранського фонду, а також Міністерства у справах ветеранів та на сторінках інших стейкхолдерів.

У 2023 році Український ветеранський фонд планує розширити кількість конкурсних програм та зробити їх більш насиченими. 

2) Організації конференцій, форумів, програм та інших публічних заходів відповідно до основних завдань Фонду;

Упродовж року проведено ряд пресконференцій, пресбрифінгів, а також публічних зустрічей із цільовими аудиторіями.
17 серпня 2022 року відбулась пресконференція в інформаційній агенції УКРІНФОРМ з презентацією результатів соціологічного дослідження соціологічною групою «Рейтинг» за участю Першого заступника Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна. Кількість публікацій про презентацію з текстом дослідження у ЗМІ становила 116.

 

22 серпня 2022 року до Дня Незалежності України Український ветеранський фонд став співорганізатором V Міжнародного ветеранського та волонтерського форуму “Там, де ми, там Україна. Захисники. Перекличка” за участю Президента України Володимира Зеленського.
Виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова взяла участь в одній з панелей Форуму щодо питань ветеранського підприємництва. Також у межах роботи Форуму було представлено дослідження образу ветерана у суспільстві, мотиваційний соціальний ролик «Робимо сильних сильнішими» та проведено прем’єру пісні «Воля», авторства нацгвардійця Олега Бондара, який виконав її у дуеті з Олегом Скрипкою.
Кліп на пісню “Воля” було поширено в українському інформаційному просторі, де вона досягла понад 30 000 переглядів та була в ротації в радіоефірах України.

17 серпня 2022 відбулась перша зустріч Фонду з ветеранськими організаціями для знайомства і обговорення подальших спільних взаємодій Фонду з організаціями для підсилення ветеранської спільноти. У змішаному форматі (офлайн і онлайн) взяли участь представники близько 30 організацій, які працюють з ветеранами.

Друга зустріч 19 вересня з організаціями, які працюють з ветеранами, відбулась з метою обговорення можливостей соціального супроводу ветеранів і дітей ветеранів. Разом з тим відбулась презентація конкурсної програми Українського ветеранського фонду “Варто+ГО” та воркшоп із написання заявки для подання на конкурс.

6 грудня 2022 року у День Збройних сил України  відбувся пресбрифінг в київському метрополітені на станції Золоті Ворота. Було презентовано соціальну рекламу створену з малюнків відомого українського графічного художника Нікіти Тітова та серію малюнків на підтримку захисників і захисниць вихованців Київської Малої академії наук з меседжем “Підтримуємо тих, хто захищає нас”, що був суголосним із головним посилом інформаційної кампанії “Ким би ви не були, ми поруч, аби підтримати”.

Мета заходу – підтримка тих, хто з 24 лютого став до лав захисників та покинув на час війни цивільні професії.

У заході взяли участь: заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Яременко, перша заступниця Виконавчої директорки Руслана Величко-Трифонюк, режисер та діючий військовослужбовець Ахтем Сейтаблаєв, директорка Київської Малої академії наук Ірина Поліщук.

14 грудня 2022 року Фонд провів офлайн-зустріч (із підключенням спікерів онлайн) із Радою ветеранів Міністерства у справах ветеранів України. У зустрічі взяли участь представники ветеранської спільноти з різних регіонів України, підвели підсумки року і заклали плани співпраці на наступний рік. 

Також упродовж вересня-листопада 2022 року з потенційними заявниками у рамках кожної конкурсної програми було проведено ряд онлайн-консультацій, на яких співробітниками Українського ветеранського фонду надавалась консультація стосовно загальних вимог і цілей програми, процедури подачі, специфіки заповнення проєктної заявки та бюджету проєкту.

Дані консультації мали на меті:
– надати цільовій аудиторії покроковий алгоритм участі у конкурсних програмах та, у подальшому, реалізації проєкту;
– надати цільовій аудиторії базові знання проектного та грантового менеджменту (формування проєктної заявки, закладання кошторису тощо)

Відповідно, у рамках конкурсних програм було проведено:

  1. ВАРТО загалом було проведено 5 консультацій. Загальна кількість потенційних заявників, які відвідали консультації – більше 150.
  2. ВАРТО 2.0 загалом було проведено 3 консультацій.
    Загальна кількість потенційних заявників, які відвідали консультації – більше 50.
  3.  ВАРТО+ГО загалом було проведено 3 консультацій.
    Загальна кількість потенційних заявників, які відвідали консультації – більше 90.
  4. Також окремо було проведено 1 консультацію з комунікацій для всіх переможців конкурсних програм.
  5. Проведено 1 консультацію по звітуванню для заявників 

Також відбувались заходи закордоном з метою інформування про діяльність Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів, налагодження партнерств та пошуку фінансування для підтримки проектів ветеранів. Зокрема делегації у складі представників Українського ветеранського фонду, а також ветеранів і родин ветеранів у 2022 році мали відрядження до США та Бельгії (Європарламент).

4 грудня співробітниця Українського ветеранського фонду, Катерина Тесленко взяла участь у 26-му щорічному забігу “Run For Tomorrow”. На інформаційному стенді відвідувачі могли ознайомитись зі діяльністю УВФ, про історії українських ветеранів, які розвивають власну справу. 

3) Проведення соціологічних та інших досліджень, опитувань щодо громадської думки і фокус-груп тощо;

 

Серпень 2022 – За ініціативи Фонду у співпраці з Соціологічною групою “Рейтинг” проведено Шістнадцяте загальнонаціональне опитування. Україна під час війни. Образ ветеранів в українському суспільстві (6-7 серпня 2022). Дослідження за посиланням.

У жовтні 2022 року було презентовано аналітичне дослідження “Портрет ветерана” українською і англійською мовами. До Дня захисників і захисниць 14 жовтня Український ветеранський фонд презентував дослідження портрету ветерана російсько-української війни. Дослідження провів Український ветеранський фонд Міністерства в справах ветеранів України в липні-серпні 2022 року, у співпраці з соціологічною групою “Рейтинг” та Texty.org.ua. 


З повним текстом дослідження можна ознайомитись на сайті українською мовою, англійською .

4) Розроблення, виробництва, розміщення та поширення друкованої продукції, фото- та відеоматеріалів, телевізійного продукту, відео- та звукозаписів, публікацій, інформаційних і рекламних матеріалів, пов’язаних із виконанням завдань і функцій Фонду;

Радіопередача “Хвиля перемоги”

У квітні 2022 запущено інформаційно-просвітницьку радіопрограму “Хвиля перемоги” на чотирьох радіостанціях холдингу Business Radio Group. Передача виходила 5 днів на тиждень з 8.00 до 10.00 у період з 2 травня по 15 вересня 2022 року.
Щоденне охоплення аудиторії становило в середньому 4 000 000 осіб. Це слухачі радіостанцій Бізнес Радіо, Power FM, Шансон і DJ FM.

У рамках передачі відбувались зустрічі з гостями у студії (ветерани-підприємці, викладачі бізнес-шкіл, режисери та інші), а також створено ряд рубрик.
Архівні записи передач за лінком.

Інформаційна кампанія “Я – ветеран”

Серпень 2022 – запущено інформаційну кампанію “Я — ветеран”. У всіх регіонах України розміщено борди та сітілайти з фотографіями молодих чоловіків та жінок, які захищають країну, починаючи з 2014 року, а зараз знову повернулися на війну. Загалом фотографії з меседжем «Так, я – ветеран і знову захищаю» було розміщено на 253 рекламних площах.

 

Вартість друкованої продукції складала 109 395 гривень і розміщення плакатів на сітілайтах і рекламних щитах складала 190 550 гривень.

Проект АртФронт

У серпні 2022 – започатковано музичний проект АртФронт. Перша пісня проєкту під назвою “Воля” була присвячена Дню Незалежності України, а її прем’єра відбулась 22.08.2022 в рамках V ветерансько-волонтерського форуму “Там, де ми, там Україна. Захисники. Перекличка”. Автором пісні є старший солдат Національної гвардії України Олег Бондар, який виконав пісню дуетом з Олегом Скрипкою, музикантом, продюсером, керманичем першого українського рок-гурту “Воплі Відоплясова”.


Позивний Україна
Український ветеранський фонд у співпраці з художником Нікітою Тітовим створив проєкт “Позивний Україна”. 18 зображень військових, які мали різні професії в цивільному житті, але пішли захищати Україну, були поширені у форматі флешмобу у соціальних мережах.

Під хештегом #позивнийУкраїна користувачі писали історії ветеранів відповідних до зображення професій. До флешмобу приєднувались лідери думок, зокрема співачка ONUKA, шеф-повар Євген Клопотенко, хореограф Олена Гвоздьова, сам художник Нікіта Тітов, а також офіційні сторінки українських вишів, зокрема Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Охоплення користувачів понад 3 мільйони користувачів.

У серпні зображення поширили на цифрових екранах у Києві. Присвятили Дню Незалежності і показати людей, які нині захищають цю незалежність.
У Києві зображення були поширені на 22 екранах у різних районах міста.

До Дня Збройних сил України стартувала інформаційна кампанія у київському метрополітені. На інформаційних площинах (метробордах) зображено людей різних професій, які стали на захист України «Ким би ви не були у цивільному житті, ми поруч, аби підтримати». 

В основі інформаційної кампанії – малюнки відомого графічного художника Нікіти Тітова, створені ним у співпраці з Фондом для проекту #ПозивнийУкраїна про людей різних цивільних професій, які пішли воювати. Цією кампанією продемонстровано, наскільки різноманітним є склад української армії. Що в ЗСУ люди не лише військових професій, а й ті, які покинули цивільне життя, свою роботу і пішли захищати Україну. 

Мета: аби нагадати цивільним про внесок ветеранів (теперішніх і майбутніх) у захист України. 

Метроборди були розміщені на станціях Золоті Ворота, Контрактова, Видубичі, Театральна, Оболонь, Позняки, Палац Спорту, Олімпійська, Деміївська та Почайна впродовж грудня місяця 2022 року.

Вартість виготовлення та розміщення інформаційної продукції в метрополітені  складала 896 972,00 гривень.

Комунікаційний супровід 

 

Проведено інформаційний супровід, внаслідок якого отримано понад 7000 згадок про Бюджетну установу Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України: публікації в ЗМІ, теле- і радіоефіри, публікації у соціальних мережах офіційних сторінок Генштабу, Сухопутних військ України, Нацгвардії, Тероборони України, військово-цивільних адміністрації, пабліків ветеранської спільноти, підтримка проєктів лідерами думок у їхніх соціальних мережах (понад 7 мільйонів охоплення). Публікації на офіційних сторінках Українського ветеранському фонду у Facebook i Twitter сягають понад 28,2 мільйонів охоплень

З початку створення сторінок у соціальних мережах показники сягли на сторінці фейсбук, станом на кінець грудня становила більше 11,5 тисяч підписників, сторінка у твіттері нині має 14,5 тисячі підписників

На сторінку у твіттері, серед інших, підписані ведуча Тетяна Даниленко, журналісти Настя Станко, Богдан Кутєпов, Денис Бігус, ветеран-блогер Валерій Маркус, захисники “Азовсталі” Богдан Кротевич і Дмитро Козацький. Під час боїв за Азовсталь і під час перебування в полоні на сторінці Українського ветеранського фонду виходили пости про різних бійців, які репостили їх собі на сторінки. Пізніше до підсумків 2022 року видання Forbes увійшов наш твіт

У фейсбук пости Українського ветеранського фонду мають численні взаємодії зі сторінками проектів, організацій і лідерів думок з кількістю підписників на понад 10 тисяч осіб. Про нас писали Посол України в США Оксана Маркарова, політолог Євген Магда, блогер-ветеран Олександр Морозов, захисниця “Азовсталі” Катерина “Пташка” Поліщук, військовий блогер Харитін Старський, капелан і голова Наглядової ради УВФ Андрій Зелінський, сторінка Ukrainian Military Corner та інші. Пости Фонду ставили у себе чи репостили такі офіційні сторінки, як Сухопутні війська України (841 тисяча підписників), Національна гвардія України (149 тисяч підписників), Сили територіальної оборони ЗСУ (124 тисячі), Генеральний штаб ЗСУ (927 тисяч), а також окремо сторінки бригад і оперативного командування.

Найбільш популярні пости Українського ветеранського фонду за 2022 рік:

Про Катерину Поліщук з позивним “Пташка” під час її перебування в полоні

Про військового хірурга, який благородно рятував пса

Про солдата, який врятував дівчинку

Та багато інших постів на офіційній сторінці Українського ветеранського фонду у фейсбук

Також про діяльність Фонду писали Телеграм-канали, зокрема “Лачен пише”, “Мілітарний” та інші.

Вартість послуг для рекламних кампаній у соціальних мережах (таргетованої реклами) у 2022 році складала 89 900 гривень.

Інформаційні постери

Упродовж року було надруковано і поширено 24 тисячі постерів. Вартість друку постерів А3 становила загалом 48 000 гривень.
Це інформаційні постери про можливість отримати відшкодування за програмою Українського ветеранського фонду та про можливість отримати кризову підтримку на Гарячій лінії кризової допомоги від Українського ветеранського фонду.

Також було створено постери на основі зображень з проекту “Позивний Україна”- “Ніколи не думав, що вдягну цю форму, але це моя земля”. Українці мають пам’ятати і цінувати внесок захисників і захисниць для країни. Тому вже зараз необхідно готувати суспільство до повернення ветеранів і формування їхнього позитивного іміджу. Відповідно було створено два типи постерів і поширено в різних регіонах країни, а також між різними організаціями.

Відео ролик про мікрофінансування бізнесу
Створено відео з закликом отримувати підтримку у вигляді мікрофінанcування ветеранського бізнесу. Вартість виготовлення становила 98 000 гривень. Відео розмістили на платформах Українського ветеранського фонду та офіційних каналах ВЦА різних регіонів України.
Також ролик розміщено в ротації телеканалів Еспресо і 24 канал тривалістю на один місяць. 

Банківські реквізити:

Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ

Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY