min_vet_min

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду

До спільноти амбасадорів Українського ветеранського фонду долучилася Ксенія Возніцина ― директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна”.

Саме з її ініціативи і під її керівництвом у 2019 році госпіталь ветеранів війни в передмісті Києва перетворили на перший в Україні спеціалізований центр, де відновлюють психічне здоров’я постраждалих від війни. 

Відтоді у «Лісовій поляні», що є державним закладом під управлінням МОЗу, лікують невидимі травми наших захисників, а також цивільних, які постраждали від війни, пережили полон та тортури.

За професією Ксенія Возніцина — лікарка-неврологиня. У 2014-му, з початком російської агресії на Сході України, вона разом з колегами-неврологами почала допомагати військовим, які поверталися зі Сходу України з невидимими пораненнями. 

Тоді багато цивільних лікарень надавали допомогу пораненим українським бійцям. І дуже скоро медики зрозуміли, що не всі поранення фізичні. Військові з психічними травмами потребували допомоги не менше. 

“Спершу ми працювали з такими людьми досить хаотично, однак згодом, коли почали більше цікавитися цією темою, зрозуміли, що проблема дуже велика і на роки. Якщо військові після фізичних поранень відновлюються відносно швидко, навіть якщо необхідне протезування, то психічна травма тривала, потребує тривалого лікування і реабілітації.  До того ж допомога потрібна не тільки ветерану, але і його близькому оточенню”, — розповідає Ксенія Возніцина.

Про ідею виникнення центру

Ідея створити спеціалізований центр виникла у 2018-му, після чотирьох років роботи з військовими з невидимими травмами. Потрібен був своєрідний хаб, який би обʼєднував фахівців і акумулював отриманий за цей час досвід, став платформою для навчання нових спеціалістів.  

“Сьогодні наш центр — це не тільки лікувальний заклад, але й тренінговий, методичний. Ми створюємо багато освітніх матеріалів для фахівців, зокрема соціальних служб, сімейних лікарів, а також для родичів військових та ветеранів з травмами війни. Ось уже пʼять років проводимо дуже багато навчань — для родин, соціальних працівників, психологів та інших категорій людей”, — зазначає Ксенія Возніцина.

Реабілітацією ветеранів і військових у центрі займається велика команда, яка, окрім лікарів і психологів, включає також інших спеціалістів. Зокрема соціальних працівників, кейс-менеджерів, які супроводжують бійців у процесі відновлення. Деякі фахівців долучаються до допомоги військовим на волонтерських засадах.

Психічне здоровʼя дуже важливе, тому дбати про нього треба так само, як і про фізичне, наголошує очільниця “Лісової поляни”. 

“Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне. І я не кажу про психіатричну лікарню, це насамперед про правильне розуміння психічного здоров’я, бо із закінченням війни ці проблеми не зникнуть. Навпаки, вони можуть посилюватися чи набувати інших форм. Про це треба говорити і з ветеранською спільнотою, і з їхніми рідними, і з суспільством загалом. Саме з цієї причини долучаюся до спільноти амбасадорів Українського ветеранського фонду”, — пояснює Ксенія Возніцина.

Вона також зазначає, що ветерани та їхні сімʼї потребують суспільної підтримки та розуміння. З фронту людина приходить інакшою — з бойовим досвідом, новими навичками. Важливо це зрозуміти, бути вдячними ветеранам та підтримувати їх на шляху повернення додому.

Фото надані Ксенією Возніциною

Банківські реквізити:

Український ветеранський фонд
ЄДРПОУ 44565396
МФО 820172
UA388201720313231001301022947
в Державна казначейська служба України м. Київ

Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/ company Name УВФ IBAN Code UA863052990000025300015000517
Назва банку/ Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/ Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/ Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 001-1-000080
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASUS33
Банк-кореспондент/Correspondent bank JP Morgan Chase Bank, New York ,USA
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 890-0085-754
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank IRVT US 3N
Банк-кореспондент/Correspondent bank The Bank of New York Mellon, New York, USA
Реквізити підприємства/ Company details Назва підприємства/company Name УВФ IBAN Code UA453052990000025302035000647
Назва банку/Name of the bank JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT code банку/ Bank SWIFT Code PBANUA2X
Адреса підприємства/Company address UA 01001 м Київ пров Музейний б.12
Банки кореспонденти/Correspondent banks Рахунок у банку-кореспонденті/ Account in the correspondent bank 400886700401
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank COBADEFF
Банк-кореспондент/Correspondent bank Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
Рахунок у банку-кореспонденті/Account in the correspondent bank 6231605145
SWIFT Code банку-кореспондента/SWIFT Code of the correspondent bank CHASDEFX
Банк-кореспондент/Correspondent bank J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY